גנץ בוושינגטון: "איראן בונה כוח במערב המדינה בכדי לתקוף במזרח התיכון" - 0404
גנץ בוושינגטון: דוברות משרד הביטחון

גנץ בוושינגטון: "איראן בונה כוח במערב המדינה בכדי לתקוף במזרח התיכון"

שר הביטחון בני גנץ, נפגש הלילה (שישי) בתום פגישותיו עם מזכיר ההגנה ומזכיר המדינה בוושינגטון, עם ראשי מכוני מחקר וחוקרים בכירים בוושינגטון, ביחד עם ראש האגף המדיני ביטחוני במשרד הביטחון זהר פלטי, ונספח צה"ל בארה"ב, אלוף הדי זילברמן.

במסגרת התדרוך, הצביע גנץ על התפשטות התוקפנות האיראנית במזרח התיכון, והציג להם את פריסת המיליציות ואמצעי הלחימה שברשותן, לרבות כטב"מים. גנץ אמר לחוקרים הבכירים: "בחודשים האחרונים חשפנו מספר נתונים מטרידים על פעולות התוקפנות של איראן באזור. ראשית, הצגתי בפני העולם את הבסיס בכאשאן, בו מאומנים שלוחי איראן ברחבי העולם בהפעלת כטב"מי נפץ. שנית, חשפנו כי איראן מבצעת תקיפות באמצעות כטב"מי נפץ גם מאיראן גופא. בין השאר, בוצעו תקיפות לעבר המרחב הימי באמצעות כטב"מים מבסיסים בשאבהאר ובאי קשם בדרום איראן.

גם היום ממוקמים בבסיסים אלו כטב"מים תוקפים מתקדמים מסוג שאהד. שלישית, הראיתי כי בנושא טרור הכטב"מים ישנם שימושים נוספים וב-2018, ניסתה איראן לשלוח מסוריה כטב"מ שעליו חומר נפץ מסוג TNT, אותו ביקשה ככל הנראה להעביר לארגוני הטרור באיו"ש". שר הביטחון חשף: "כעת אני יכול לומר גם כי איראן בונה את כוחה במערב המדינה באותן הדרכים, בכדי לתקוף מדינות וכוחות במזרח התיכון בכלל, ואת ישראל בפרט. אנחנו נערכים לכל ניסיון כזה, ונעשה כל מה שנדרש בכדי להגן על אזרחינו ועל נכסינו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]