אפליה משטרתית | ח"כ אייכלר: נעשה שימוש בבואש בעשרות מקרים השנה - אף אחד מהם לא נגד אנשי שמאל - 0404
אפליה משטרתית | ח

אפליה משטרתית | ח"כ אייכלר: נעשה שימוש בבואש בעשרות מקרים השנה – אף אחד מהם לא נגד אנשי שמאל

ח"כ אייכלר תקף היום (שני) במליאה את האפלייה בה נוקטת המשטרה נגד מפגינים חרדים וערבים לעומת הפגנות של חילונים שמאלנים.

לדברי אייכלר, בדו"ח רשמי של משטרת ישראל נכתב שכל ההפגנות בהן השתמשו ב"בואש" היו של חרדים וערבים. אייכלר ציין כי בשנת 2120 נרשמו למעלה מ-50 מקרים כאלו אך אף אחד מהם לא בהפגנה של חילונים או אנשי שמאל. (צילום: ארכיון)

ממשטרת ישראל נמסר:
"משטרת ישראל מקבלת את החלטותיה בהתאם להערכות מצב עיתיות המתקיימות על ידי סגל הפיקוד במטרה לשמור על ביטחון הציבור ועל חופש המחאה ומאידך, להיערך מבצעית בהתאם לתרחישים של הפרות סדר אלימות, הסתה וניסיונות פגיעה באזרחים ובכוחות המשטרה, וכך נעשה בכל אירוע ואירוע ללא קשר לזהות המשתתפים. השימוש באמצעים לפיזור הפרות סדר בהם מכלית ההתזה ו/או בואש, מבוצע בהתאם לנהלים ולפסיקת בתי המשפט. בניגוד מוחלט לנטען,

בוצע השימוש באמצעי זה פעמים רבות במהלך השנים האחרונות בהפרות סדר אלימות שהתרחשו ברחבי הארץ.
נציין כי מדובר באמצעי תקני שאינו קטלני, ושנועד להקטין למינימום ההכרחי את החיכוך בין כוחות המשטרה ומפרי הסדר, ומנגד להשיב את הסדר הציבורי ולמנוע התפרעות של מפרי סדר.

משטרת ישראל משקיעה משאבים רבים ומבצעת מגוון רחב של פעולות לשמירת הסדר הציבורי, שלום הציבור וביטחונו, ומאפשרת לכל אדם באשר הוא את חופש המחאה יחד עם זאת, לא נאפשר הפרות סדר תוך פגיעה במרקם החיים, חסימת צירי תנועה, הסתה ואלימות כלפי שוטרים ואזרחים".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]