מה עשה בן גביר בישיבת סיעת הליכוד? | כל הפרטים - 0404
מה עשה בן גביר בישיבת סיעת הליכוד? | כל הפרטים יונתן זינדל, פלאש 90

מה עשה בן גביר בישיבת סיעת הליכוד? | כל הפרטים

יו"ר עוצמה יהודית, חבר הכנסת איתמר בן גביר, השתתף היום (שני) בדיון בישיבת סיעת הליכוד על חוק 'מיהו יהודי', שיזם וזאת במטרה לשכנע את חברי הליכוד להצביע בעד החוק, לאחר החלטת הסיעה לאפשר לחבריה חופש הצבעה.

בפתיחת הדיון חילק בן גביר למשתתפים את נאומו של מנחם בגין ממייסדי הליכוד שחתום אף הוא על הצעת החוק, שמתקן ומגדיר מיהו יהודי על פי ההלכה.

ח"כ בן גביר הסביר בסיעת הליכוד כי יזם את החוק בהשראת הרבי מליובאוויטש שנאבק רבות למען תיקונו של החוק, כדי להגדיר את סוג הגיור שיוכר לעניין עלייה לארץ מכוח חוק השבות. סוגייה זו לא הוגדרה בחוק באופן ברור וכדי למנוע פרשנות מוטעית ולהכליל גיורים שאינם אורתודוקסים, ועל כן הציע ח"כ בן גביר להסדיר זאת בחוק.

בן גביר בישיבת סיעת הליכוד: "עכשיו זה לא רק מנחם בגין, זה גם יצחק שמיר, דוד לוי, זה בעצם חוק של כל האבות המייסדים של תנועת הליכוד". והזהיר כי אם החוק לא יעבור אנו עומדים בפני סכנת התבוללות: "תבינו איזה נזק גדול לעם היהודי, כבר היום יש לנו 100 אלף מתבוללים המשמעות של הדבר הזה אגב, גם כלפיי יהודים חילונים כשהחרדים והדתיים יעשו רשימות יוחסין.

בסופו של דבר, רוב הבוחרים של הליכוד, רובם ככולם זה אנשים מסורתיים, זה אנשים שרוצים יהדות, זה אנשים שחשוב להם שלא תהיה התבוללות, אני מציע כאן הצעה שמי שחתום עליה לפניי זה מנחם בגין ואני חושב שגם בגלל זה וגם בגלל שלמות הגוש שלנו, שלא כל אחד יבוא מחר ויגיד אה ההצעת חוק הזאת לא נראת לי, וזה לא לרוחי וכאן אני אלך וכאן אני לא יהיה, אנחנו צריכים להיות מאוחדים".

בסיעת הליכוד הודיעו כי ימשיכו לדון על הצעת החוק ויחליטו בשבוע הבא כיצד להצביע.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]