נשות האברכים מחו מול ביתה של עידית סילמן: "על פגיעה בלימוד התורה אפשר גם לפרק ממשלה" - 0404
נשות האברכים מחו מול ביתה של עידית סילמן:

נשות האברכים מחו מול ביתה של עידית סילמן: "על פגיעה בלימוד התורה אפשר גם לפרק ממשלה"

נשות האברכים בציונות הדתית, חברות פורום "תורתם אומנותן", הגיעו היום (שני) להפגין מול ביתה של יו"ר הקואליציה, ח"כ עידית סילמן בשל הכוונה של ליברמן לפגוע בסבסוד המעונות של ילדי האברכים ובכך לגרום נזק של אלפי שקלים בחודש למשפחות האברכים שחיות ממילא בדוחק וצמצום על מנת להכניס תורה לביתן.

מחאת נשות האברכים שכונתה "מחאת מעון ראש הממשלה", החלה לראשונה מול הכנסת לפני כחודש, בסוף השבוע שעבר עברה מול ביתו של ח"כ ניר אורבך וכעת עברו חברות הפורום למחות מול ביתה של ח"כ סילמן.

חברות הפורום קראו במהלך המחאה לחברי הכנסת של ימינה ובפרט לסילמן ואורבך להביא את הנושא להכרעה בקואליציה. המפגינות פנו למשפחת סילמן: "עידית ושמוליק, אתם טוענים שאתם מבינים היטב את התרומה העצומה של הגברים שלנו בפרט ולומדי התורה בכלל עבור עם ישראל.

אין סיבה שהשר ליברמן ידרוס אותנו בצורה כזו. הציפיה שלנו היא שתראו שעל פגיעה בלימוד התורה אפשר גם לפרק ממשלה. אנחנו נמשיך את מעון המחאה גם שנה אם נצטרך, עד שהצדק ייעשה".

הרב איתמר בן יעקב, רב קהילת רמת אשכול בלוד, נאם בהפגנה ואמר: "באתי לחזק אתכן במאבק הצודק הזה. לא רק על מנת שיחזירו מעונות לילדי אברכים אלא בכדי להגיד בקול רם וברור שהתורה חיה ומפעמת בתוכנו. אתן חוליה בשרשרת, המשך של חנה וכל הנשים הצדקניות שנלחמות על התורה. מקבלי ההחלטות צריכים לדאוג שהחלטה הזו תתבטל".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]