איתן פאסי, מפקד טנק בחטיבה 7, למתגייסים החדשים: "נשברים ביחד ונבנים ביחד" - 0404
איתן פאסי, מפקד טנק בחטיבה 7, למתגייסים החדשים:

איתן פאסי, מפקד טנק בחטיבה 7, למתגייסים החדשים: "נשברים ביחד ונבנים ביחד"

איתן פאסי, בן 20 מקריית ארבע, ברך את המתגייסים החדשים לצה"ל שהצטרפו היום (שני) למשפחת לוחמי השיריון.

איתן פאסי סיפר: "התגייסתי באוגוסט 2020, והיום אני מט"ק בפלוגת מחץ, גדוד 75 חטיבה 7. 

לפני שהתגייסתי, לא חשבתי על שיריון כאופצייה, התגייסתי למסלול דרך הישיבה שלי ושובצתי בשיריון. בהתחלה היה קשה, אך עם הזמן הבנתי איפה אני נמצא ומה דרוש ממני ואז הגעתי לצמ״פ (צוות מחלקה פלוגה), לאימון המתקדם שם הבנתי שאני במקום שאני באמת רוצה וצריך להיות.

בפעם הראשונה אתה פוגש את כל קצוות האוכלוסיה לומד שפה חדשה, שבנויה ממושגים מעולם שונה לגמרי ממה שהכרתי. כשאתה חווה את העוצמה של הטנק ובעיקר את הכוח של צוות אתה מרגיש את המשמעות של להיות לוחם ובעיקר חלק ממשהו גדול".

איתן ביקש לתת מספר עיצות לטירוני השיריון החדשים: "למתגייסים החדשים אני ממליץ לבוא בראש פתוח, להכיר את המפה ואת הארץ, חשוב שתדעו ששיריון לא נחים ועובדים מבוקר עד לילה ושהם באים לתת עבודה, אני מאחל לכם לדעת ליצור משפחה מהצוות ולמנף את הביחד, לדעת להיפתח ולהתחבר.

התקופה הכי משמעותית שהייתה לי בשורות הייתה במצב ״שומר חומות״. לפני כמה חודשים לחמתי בשומר חומות, היינו אני והצוות שבועיים ברצף בתוך טנק, זאת חוויה בלתי נשכחת לא לצאת מטנק שבועיים, ללמוד את החברים שלך לצוות, לישון איתם, לאכול איתם, להיות איתם במשברים ובמצבים הכי קיצוניים שלך, בלחץ ובחוסר וודאות מוחלט ובעיקר להילחם זה לצד זה, נשברים ביחד ונבנים ביחד".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]