נתניהו: "העלייה בפיגועי הטרור - בגלל חולשת הממשלה, גם איראן מצפצפת עליה" - 0404
נתניהו: מרים אלסטר, פלאש 90

נתניהו: "העלייה בפיגועי הטרור – בגלל חולשת הממשלה, גם איראן מצפצפת עליה"

ראש הממשלה לשעבר וראש האופוזיציה, בנימין נתניהו, התייחס היום (שני) בפתח ישיבת סיעת הליכוד לאיום האיראני וקרא לממשלה להיות ערוכה לפעול באופן עצמאי.

ח"כ בנימין נתניהו: "אמש הדלקנו נר שמיני של חנוכה. האור הגדול של חג החנוכה מסמן את המאבק הנחוש שלנו לגבור על אלה שבאים לכלותינו. המאבק הזה נמשך גם בימים אלה. שלשום היה פיגוע דקירה בירושלים, היום היה פיגוע דריסה בשומרון. אני רוצה לשבח את לוחמי צה״ל ומג״ב על התגובות המהירות והנכונות נגד המחבלים שבאים לרצוח את כולנו. כל הכבוד ללוחמים וללוחמות שלנו.

בגלל חולשת הממשלה אנחנו עדים לשתי תופעות שמתעצמות בתקופה האחרונה. עלייה במספר פיגועי הטרור ועלייה במספר הפעילות העבריינות של ארגוני הפשיעה במגזר הערבי. כשארגוני הטרור והפשיעה רואים את הרפיסות של הממשלה החלשה הזאת, הם מרימים ראש.

לא רק הם רואים את החולשה. גם איראן רואה את החולשה והקהילה הבינלאומית שרוצה לחזור להסכם הגרעין המסוכן עם איראן. לכן הם פשוט מצפצפים על הממשלה הזאת. הם רואים שאין פה שום קו, שום מדיניות, שום נחישות.

רק לפני כמה חודשים ממשלת בנט ולפיד הסבירה שאת הביקורת נגד הסכם הגרעין עם איראן הם יגידו רק בחדרי חדרים. היום הם לכאורה נשמעים אחרת. אני אומר לכאורה כי זה מעט מדיי, מבולבל מדיי וחלש מדיי. אף אחד בעולם לא סופר אותם. מעצמות העולם יודעות שבישראל מכהנת היום ממשלה חלשה, מבולבלת וחסרת אונים.

להבדיל, במשך השנים, הממשלות בראשותנו הובילו קו ברור ותקיף. הובלנו גם את המאבק המדיני וגם את המאבק המבצעי שמנעו מאיראן להשיג נשק גרעיני. אלמלא המאמץ שלנו לאיראן כבר מזמן היה ארסנל של פצצות אטום. הובלנו פעולות מבצעיות של המוסד ושל אחרים וניהלנו מאבק חסר תקדים על דעת הקהל האמריקנית והעולמית – בקונגרס, בסנאט, באו״ם, בבירות העולם.

המאבק הזה לא קיים היום. מי יעשה את זה? בנט? לפיד? גנץ? אולי עבאס?

היום אני מבקש לומר דברים ברורים: רק הסכם אחד עם איראן יכול לבוא בחשבון. ההסכם היחיד שאפשר לקבלו הוא הסכם שמפרק את היכולות הגרעיניות של איראן. בהיעדר הסכם כזה, ישראל חייבת להיות ערוכה לפעול באופן עצמאי נגד תוכנית הגרעין האיראנית. באופן עצמאי פירושו גם בלי הודעות מקדימות – ועם הפתעות. אם ארה״ב לא מוכנה להציב נגד איראן איום צבאי ממשי, ישראל חייבת לעשות זאת.

אבל הממשלה הזאת עסוקה רק בספינים כדי לתרץ למה היא לא עושה כלום. הממשלה של נפתלי ולפיד היא לא רק ממשלת החולשה היא גם ממשלת הצביעות.

הם עושים את ההיפך הגמור מכל מה שהבטיחו.

יצאו נגד החוק הנורווגי והכניסו מספר שיא של נורווגים לכנסת. תקפו את תפקיד רה״מ החליפי ומינו את לפיד. שברו שיאים בכספים קואליציוניים. דיברו נגד טיסות לחו״ל והפכו לממשלה המעופפת ביותר בתולדות ישראל. דיברו על דוגמה אישית ועשו בדיוק ההפך. דיברו נגד איכוני שב״כ, אישרו איכוני שב״כ ואז ביטלו – תוך פחות משבוע.

הכי מדהים שהכל נעשה בשיתוף פעולה וגיבוי מלא של היועצים המשפטיים, של היועצות המשפטיות, וכמובן של ערוצי התעמולה בתקשורת. או שהם שותקים או שהם מסבירים ומצדיקים.

אזרחי ישראל חכמים ורואים את החולשה של הממשלה המסוכנת הזאת ואת הצביעות שלה. לכן אנחנו רואים את הסקרים. באופן עקבי נפתלי בקושי עובר את אחוז החסימה וגדעון בקושי מגרד אותו מלמטה. לכן אני בטוח שנחזור להוביל את המדינה בדרך שלנו – דרך של עוצמה ולא חולשה, בהירות ולא צביעות, דרך של אמת ולא של שקר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]