בן צור בדיון: תחקיר הרכבות נגד ניר חפץ היה חלק מהלחץ שהופעל עליו | עדכונים שוטפים - 0404
בן צור בדיון: תחקיר הרכבות נגד ניר חפץ היה חלק מהלחץ שהופעל עליו | עדכונים שוטפים אוליביה פיטוסי, פלאש 90

בן צור בדיון: תחקיר הרכבות נגד ניר חפץ היה חלק מהלחץ שהופעל עליו | עדכונים שוטפים

עד המדינה ניר חפץ אמר היום (שני) בעדותו בבית משפט המחוזי בירושלים, בעניין חקירותיו הנוגעות לתיקים הקורסים כנגד רה״מ לשעבר בנימין נתניהו: ״האמון שלי שהחקירה בתיק 4000 הייתה אמיתית וללא שיקולים זרים – הייתה קרובה לאפס״.

״חשבתי שזאת רדיפה, האמצעים הדרקוניים שהפעילו עלי חיזקו אצלי את חוסר האמון שלי בגורמים שחקרו״, הוסיף חפץ. ״חשבתי בזמן אמת שאני לא באמת מעניין את החוקרים, שהחקירה היא חקירה נגד נתניהו ואני שם באמצע. לא חשדתי שהחקירה נפתחה בגלל שאול אלוביץ׳״.

חוקר לחפץ (מתוך סרטון): לא נשאיר אבן אחת שלא נהפוך. כל דקה שעוברת אנחנו אוספים ראיות נגדך- ואנשים מדברים. אנשים מדברים. אתה נמצא בתחנה, הרכבת שם, הדלתות עוד מעט נסגרות. יש מי שעולים עלים ויש מי שמתלבט.

חפץ: אתה מדבר על סיטואציה ספציפית? השאלה היא כפשוטה או אלגוריה?

חפץ: אתה מדבר על רכבות אחרות?

חוקר: אתה תזרום עם זה כמו שבא לך.

חפץ: לא, אני מבקש להבהיר את השאלה. האם זאת אלגוריה או שהשאלה כפשוטה?

בן צור: אתה זוכר שהתמא של הרכבות עלתה מספר פעמים בחקירה?

בן צור: למה החוקר משתף אותך על אייטמים שקשורים לרכבות?

בן צור מקריא מתוך החקירה של חפץ:
החוקר אומר לחפץ- אפילו סידרו לך תצפית לרכבת

חוקר לחפץ: אבל אבל תדע לך אתמול בגלל מעשה טרגי מאוד, טרגדיה רצינית מאוד העניין שלכם לא פתח את המהדורה. הוא היה נושא שני או שלישי.

חפץ : מה קרה?

חוקר: אתמול בלילה אבא שלפני מספר ימים רב עם אישתו. ניסה לדקור אותה, בתגובה בעקבות הויכוח, יש להם שני ילדים. את הילד הקטן בן שלוש הוא חטף, ואתמול בלילה מצאו אותו הוא התאבד זרק את עצמו על פסי רכבת ואת הבן שלו בן השלוש הוא רצח. רוצץ את הראש שלו ברכב, והמרכב הלך והתאבד בפסי רכבת.

בן צור: לקח הרבה זמן עד שהסכמת לשמש עד מדינה. הסוגיה של הרכבות והתחקיר בעניינך בעניין הרכבות נאסף ע״י החוקרים.

בן צור: אני יודע שהתחקיר נאסף ע״י החוקרים! החומר הזה הגיע לידי עורך חדשות 10 גולן יוכפז לפני שהפכת עד מדינה. הפרסום היה עשרה ימים אחרי שהפכת עד מדינה.

מתוך העין השביעית מתאריך 2.12.21: ״רצף אזכורי הרכבות בפי החוקרים נראה כמו ניסיון – אחד מני רבים – להכניס את חפץ לסרט ולהזכיר לו תקרית משונה ובלתי פתורה, כמעט הוליוודית, מתקופת שירותו הצבאי. לידיעת הציבור היא הגיעה בתום החקירות, שבועיים אחרי שחפץ כבר עלה לרכבת ונסע הביתה כשבחיקו הסכם עד מדינה.

איילה חסון חשפה בחדשות 10 סיפור ישן שעד אז היה רק מעשייה שעברה מפה לאוזן בחוגי העיתונות: בשנות השמונים של המאה הקודמת, כשחפץ היה בקורס קצינים, הוא נחקר בחשד למעורבות במותו של חייל שנשלח עמו לניווט לילי בנגב ונמצא מת ומרוטש על הפסים. בניגוד לשורה של מקרים אחרים שבהם תבע חפץ ישראלים שהתבטאו בעניינו, במקרה הזה הוא לא טרח״.

חוקר: ניר, קח בחשבון, כנראה אתה משווה את העורך דין שלך למנתח, או רופא…

חפץ: נכון.

חוקר: אם אותו מנתח או רופא יכול לגרום למותך, או שאתה באיזשהו שלב מבין כי הרופא, האבחנה שלו לא נכונה, אולי צריך להחליף רופא, וזה קורה. בדיוק כמו שהוא יכול להציל אותך, כך הוא גם יכול להרוג אותך.

חוקר: לפעמים יוצאים מהניתוח אתה יודע עם עוד איזשהו משהו שנגרם, עוד איזה תקלה שקרתה, עוד איזה, אתה יודע יש כל כך הרבה תביעות בעולם הזה… שישב לך ככה בראש, שלפעמים אולי הרופא, אותו רופא שאנחנו נעזרים בו, אולי הוא לא טוב בשבילנו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]