בני עדות המזרח מציינים הערב את עיד אל בנת - ח"כ קרעי סיפר על החג - 0404
בני עדות המזרח מציינים הערב את עיד אל בנת – ח

בני עדות המזרח מציינים הערב את עיד אל בנת – ח"כ קרעי סיפר על החג

היום ראש חודש טבת, הידוע גם בקרב יוצאי תוניסיה – ג'רבה, טריפולי ועוד, כחג הבנות – עיד אל-בנת. החג מעלה על נס את העוצמה הנשית: הגבורה, החוכמה ומסירות הנפש של נשים לאורך הדורות. החג מציון גם על ידי יהודי לוב ויהודים נוספים מבני עדות המזרח.

ח"כ שלמה קרעי מהליכוד סיפר על החג המיוחד: "על פי המתואר בספר עזרא, ביום זה התחייבו שבי ציון לשאת נשים רק מבנות ישראל. האגדה מספרת כי ביום זה הומלכה אסתר המלכה תחת ושתי. ביום זה מציינים גם את גבורתן וחוכמתן של שתי גיבורות נוספות: יהודית, שכבשה ביופייה את הולופרנס שר הצבא, ערפה את ראשו והצילה בגבורתה את אנשי יהודה, וחנה בת מתתיהו, שעוררה במסירות נפש את אחיה החשמונאים להתחיל את המרד ביוונים".

קרעי מתכוון להשיק בקרוב בכנסת שדולה ליהדות תוניסיה-ג'רבה יחד עם חברת הכנסת אמילי מואטי, גם היא בת ליהודים יוצאי תוניסיה. השניים קיימו היום סיור בעקבות המורשת התוניסאית והלובית.

ח"כ קרעי סיפר לאחר הסיור: "התחלנו את היום בסיור קצר אך מרהיב במרכז למורשת יהדות לוב, המשכנו לפגישה מרתקת עם ראשי הפדרציה העולמית ליהודי תוניסיה, משם המשכנו לאתר הנצחה במושב ינוב לזכר ילדי תוניס שנספו באסון אוסלו, וחתמנו בפגישה ברחובות, בבית שהוא מוזיאון בפני עצמו, עם פרופסור טובי וד"ר טובי, חוקרים נכבדים ובעלי ידע נרחב ביותר על מורשת יהדות תוניסיה.

בקרוב נשיק את השדולה, שתכלול בהמשך גם את מורשת יהודי לוב שלה מכנה משותף רחב עם יהדות ג'רבה, על מנת להנחיל את המורשת המפוארת של עדות אלו לדורות עולם".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]