הנשיא הרצוג לשגריר ארה"ב: "אם הקהילה הבינלאומית לא תפתור את האיום האיראני - ישראל תעשה זאת" - 0404
הנשיא הרצוג לשגריר ארה תומר ניוברג, פלאש90

הנשיא הרצוג לשגריר ארה"ב: "אם הקהילה הבינלאומית לא תפתור את האיום האיראני – ישראל תעשה זאת"

נשיא המדינה, יצחק הרצוג, השתתף בטקס קבלת כתב ההאמנה של שגריר ארצות הברית בישראל החדש, תומאס ריצ'ארד ניידס.

במהלך הטקס נשא הרצוג דברים והזהיר כי אם הקהילה הבינלאומית לא תפתור את האיום האיראני – ישראל תעשה זאת.

הנשיא הרצוג: "אבקש לנצל את ההזדמנות הזו להביע את הערכתי העמוקה לנשיא ביידן על תמיכתו הבלתי נלאית ומחויבותו חסרת הפשרה לברית הברזל בין ארה"ב לישראל. זהי ברית שחייבת להיות מעל כל פוליטיקה מפלגתית, אשר זוכה לתמיכה של כל ממשל באשר הוא. שתדע, אדוני השגריר, שעבור אזרחי ישראל, יש לכך משמעות לאין שיעור.

אני יודע, השגריר ניידס, כמה אכפת לך מהקשר בין ארצות הברית לישראל וכי אתה מתכוון לפתח ולהעמיק אותו בתקופת שירותך. ישראל מצפה לעבוד ביחד בהרמוניה ובשיתוף מלא. אתה מגיע לאזור שבו יותר תקווה. הסכמי אברהם שינו לחלוטין את המצב האסטרטגי והאזורי.

אדוני השגריר, בלי ספק האתגר הגדול העומד בפני ישראל וארה"ב הינו האיום המשותף של איראן. אנו עוקבים מקרוב אחר המשא המתן של הקהילה הבינלאומית עם איראן. ישראל תברך על פתרון דיפלומטי מקיף שיפתור אחת ולתמיד את סוגיית איום הגרעין האיראני. במקרה שלא יושג פתרון כזה ישראל שומרת את כל האופציות על השולחן, ואם הקהילה הבינלאומית לא תנקוט בצעדים נחרצים בנושא זה—ישראל תעשה זאת. ישראל תגן על עצמה בעצמה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]