במח״ש ובפרקליטות נבהלו מהציבור: ״אין בקיומה של החקירה כדי להטיל דופי בהתנהלות השוטרים בארוע״ - 0404
במח״ש ובפרקליטות נבהלו מהציבור: ״אין בקיומה של החקירה כדי להטיל דופי בהתנהלות השוטרים בארוע״ דוברות המשטרה

במח״ש ובפרקליטות נבהלו מהציבור: ״אין בקיומה של החקירה כדי להטיל דופי בהתנהלות השוטרים בארוע״

פרקליטות המדינה מיהרה הלילה להודיע כי חקירת שני לוחמי משמר הגבול שחיסלו את המחבל הינה נוהל קבוע לאחר כל אירוע שבו נורה מחבל. ההודעה החריגה באה בעקבות הלחץ הציבורי הגדול ברשתות החברתיות.

מהפרקליטות נמסר: ״במענה לפניות בנוגע לחקירת הירי ונטרול המחבל הערב בשער שכם, יובהר כי מקום בו אזרח נהרג כתוצאה מירי שוטרים, מח״ש מקיימת הליך בדיקה/ חקירה בהתאם לנסיבות.  מדובר בנוהל קבוע ושגרתי, ולכן אין בקיומה של החקירה כדי להטיל דופי בהתנהלות השוטרים בארוע.

חובתה של מח"ש באירועים מעין אלה לשמור בקפידה על דרישות החוק ולאזן בין הצורך החיוני להגן על חיי אדם באשר הוא אדם ובין החובה לאפשר ללוחמי המשטרה להגן באופן אפקטיבי, ללא מורא, על חיי הציבור מפני גורמים עוינים, מתוך הכרה בכך שהשוטר הנקלע לאירוע פיגוע או אירוע מסכן חיים, מפעיל שיקול דעת ומקבל החלטות בד"כ תוך שניות ספורות, בעיצומו של אירוע מסעיר מתוך תחושת חירום.

גם במקרה זה מבצעים חוקרי מח״ש את תפקידם במקצועיות וברגישות המתבקשת, והחלטה תתקבל בסיום החקירה ולאחר בחינת מכלול הנסיבות״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]