הגבלות על מצעד הדגלים | זעם על המשטרה: ״אסור לכופף את הגאווה היהודית והלאומית משום שיקול פוליטי״ - 0404
הגבלות על מצעד הדגלים | זעם על המשטרה: ״אסור לכופף את הגאווה היהודית והלאומית משום שיקול פוליטי״ נתי שוחט, פלאש 90

הגבלות על מצעד הדגלים | זעם על המשטרה: ״אסור לכופף את הגאווה היהודית והלאומית משום שיקול פוליטי״

זעם רב בקרב תושבי לוד ורמלה, לאחר ההגבלות הקשיחות שהטילה המשטרה בסוף השבוע על מצעד הדגלים שתוכנן להתקיים בערים ביום ראשון בשעה 18:30 בערב.

במחטף חריג של הרגע האחרון, שנבע ככל הנראה מלחצים פוליטיים, הודיעה המשטרה למארגנים על ביטול האישור הראשוני שניתן לאירוע ועל כך שהם נדרשים לשורה ארוכה של מגבלות והיתרים שלא נדרשו קודם לכן.

כאמור, אלפים מתכננים להגיע לצעדה הייחודית בעיר לחיזוק תושביה שעברו שנה קשה במיוחד, בהם תנועות נוער ותושבים מכל רחבי הארץ. לא מעט חברי כנסת קראו לציבור להגיע וחלקם אף הודיעו שיגיעו להשתתף בעצמם, ובהם ח"כ דודי אמסלם, ח"כ בצלאל סמוטריץ', ח"כ שמחה רוטמן, ח"כ איתמר בן גביר וח"כ אבי מעוז.

אלא שהמצעד ספג ביקורת קשה משמאל: ארגון 'יוזמות אברהם', אליו הצטרפו חברי הכנסת יאיר גולן ומוסי רז, תקפו את ביצוע המצעד. גם דובר החמאס הצטרף למחאה וקרא לערביי ישראל לשבש את המצעד בכל מצב.

מארגני הצעדה מסרו: ״עצוב מאוד שפוליטיקה זולה ופופוליזם משפיעים על החלטה מקוממת שמונעת מאזרחי ישראל לצעוד בגאון בערי ישראל עם דגלי ישראל. אסור לכופף את הגאווה היהודית והלאומית משום שיקול פוליטי כזה או אחר. לא נוריד את הדגל ולא נוותר על הזהות שלנו״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]