"גרמו נזק במיליונים לתשתיות חשמל": חברי חוליית הגנבים הבדואים נתפסו בשעת מעשה | צפו - 0404

"גרמו נזק במיליונים לתשתיות חשמל": חברי חוליית הגנבים הבדואים נתפסו בשעת מעשה | צפו

חברי חוליית גנבים בדואים נעצרה הלילה בחשד שגנבה במהלך החודשים האחרונים שנאים של חברת החשמל בשווי של כ-5 מיליון שקלים, וגרמו להפסקות חשמל נרחבות לתושבים ומשקים חקלאיים.

היחידה המרכזית של מרחב לכיש מנהלת מזה מספר שבועות חקירה סמויה בשיתוף עם יחידת הביטחון של חברת החשמל, נגד החולייה שגנבה בחודשים האחרונים באזור הדרום, 56 שנאים של חברת החשמל. אומדן הנזק עומד על כ-5 מיליון ש"ח כשמעבר לגניבה, החולייה גרמה להפסקות חשמל לתושבים ושטחים חקלאיים, ולנזקים נוספים באספקת רשת החשמל.

ימ"ר לכיש ביחד עם יחידת הבטחון של חברת החשמל, אספו ממצאים בשטח שהובילו לפעילות המבצעית שנערכה הלילה באזור מרחב לכיש בהובלת ימ"ר לכיש יחד עם יחידות משטרה נוספות, בהן יס"מ לכיש, יחידת מגן, יחידת יואב, יחידת רקיע והיחידה האוירית.

במהלך הפעילות נעצרו 'על חם' שניים מחברי החולייה לאחר שגנבו שני שנאים מעמוד חשמל, פירקו מהם את סלילי הנחושת וניסו להימלט עם השלל ברכב שטח ייעודי עמו הגיעו. לאחר מרדף רכוב ורגלי בשטח ע"י כוחות המשטרה, הם נתפסו ונעצרו.

מהחקירה עולה החשד כי השנאים נגנבו לצרכי שימוש בברזל או לחלופין מכירת השנאים או חלקים מהם בעבור עשרות אלפי שקלים.

החשודים תושבי הפזורה הבדואית בדרום, בשנות ה-20 וה-30 לחייהם, הועברו לחקירה בימ"ר לכיש והובאו הערב בפני בית משפט השלום בבקשה להאריך את מעצרם.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]