חפץ: "בשלב מסויים הייתי כ"כ עייף שגם אם היית ממוטט את הבניין לא הייתי יודע" - 0404
חפץ: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

חפץ: "בשלב מסויים הייתי כ"כ עייף שגם אם היית ממוטט את הבניין לא הייתי יודע"

חקירתו של ניר חפץ, עד המדינה במשפטו של ראש ההממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, הוצגה בבית המשפט המחוזי בירושלים. בתיעוד מחקירתו של חפץ הוצג חלק ובו נשמע חוקר אומר לחפץ: "הפצצה שתחטוף ביום יומיים הקרובים תזעזע את עולמך. אתה לא לוקח בחשבון את היכולות שלנו או מה שאנחנו יכולים לעשות. אנחנו 433, שיטות החקירה שלנו הכי דומות לשב״כ. כל מה שאתה מדמיין שיכול להיות- יהיה. אני לא מרמה אותך ניר. הילדים שלך לא ירצו להיות בקשר איתך – גם לא אישתך. ההשלכות מעבר לכלא ולתקשורת- התא המשפחתי שלך בסכנה".

ובהמשך נראה החוקר אומר: "המצב המנטלי שלך יקרוס ממה שיקרה כאן בימים הקרובים. אתה לא תהיה נוכח בסיום התואר של הבת שלך- וזה יקרה, אני אומר לך שזה יקרה. אתה עומד בפני סכנה קיומית לתא המשפחתי שלך".

חפץ העיד כי "האיום היה ברור. אם לא אספק גרסה יהיה איום על משפחתי".

על חקירת פרשה 1270 אמר חפץ: "ידעתי שאני טלית שכולה תכלת ולכן אמרתי לעורך הדין שלי שזה כנראה תרגיל חקירה. הטונים בחקירות האלה עלו לטונים שלא יאמנו – ושום שאלה על הפרשה. החוקרים השתוללו. התקרבו אלי באופן מאיים, הרגשתי את רסיסי הרוק. צרחות שאי אפשר להבין. וזה לא נגמר, זה לא נגמר. אי אפשר להבין את החקירה הזאת, זה רודף אותך גם אחרי שאתה משתחרר.

חפץ: "תרגיל החקירה הזה הפך בדיחה שמריצים על חשבוני בחדר החקירות. החוקר הראשי בחקירות ראש הממשלה! טס באמצע החקירה לחופשה משפחתית! החוקרים צחקו עלי- הוא שם ואתה כאן".

חפץ המשיך: "במעצר שמו אותי בכלוב מטונף, כמו כלוב של קופים. בהתחלה הכניסו כל מיני עצירים לבושים בכתום שדיברו ערבית, אח״כ הכניסו את העזתיים. אחד מהם זיהה אותי עם נתניהו. הם התחילו לצעוק נתניהו! נתניהו! ושיקשקו באזיקים. זה – יחד עם אירועים נוספים שקרו בתא – חשבתי שאני בסכנה, שלא אצא מזה בחיים. הוציאו אותי מהמיטה ב 06:00 לחדר החקירות. לא אכלתי עד ליום שאחרי.

כל מה שאכלתי בלהב 433 זה רק סנדוויצים משולשים ממכונה. במעצר שמו לי 5 פרוסות לחם עם ריבה ושוקולד – ככה במשך שבוע – לא אכלתי שום דבר פרט למה שתארתי. תזונה בלתי מתקבלת על הדעת. בלי סכו״ם – שמתי את האוכל על הברכיים ואכלתי. שבוע שלם לא ראיתי צלחת, לא מזלג, לא סכו״ם- רק פרוסות לחם שאני אוכל על הברכיים ועל שולחן החקירות".

חפץ: "הבנתי שמשחקים בי. ביקשתי טיפול רפואי לפצעים, החוקרים אמרו שאין בלהב רופא – רק בשב״ס, וכשהביאו אותי לשב״ס אחרי חצות- כבר לא היה רופא. אז הבנתי שמשחקים בי. המשחק בין השב״ס למשטרה היה מתואם".

בן צור לחפץ: "האם התנאי לתברואה הולמת התקיים?"

חפץ: "לא".

בן צור: "האם התנאי למזון התקיים?"

חפץ: "לא".

בן צור: "התנאי לטיפול רפואי התקיים?".

חפץ: "בשום פנים ואופן לא. גם לא תרופות לחץ דם שאני מקבל באופן קבוע".

חפץ הוסיף: "בלילה טוב ישנתי 4 שעות, בלילה פחות טוב- שעה וחצי. בשלב מסויים הייתי ככ עייף שגם אם היית ממוטט את הבניין לא הייתי יודע".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]