ח''כ דיסטל ורוטמן יזמו דיון דחוף בועדת החינוך על ההסתה בבתי הספר במזרח ירושלים - 0404
ח דוברות הכנסת

ח"כ דיסטל ורוטמן יזמו דיון דחוף בועדת החינוך על ההסתה בבתי הספר במזרח ירושלים

חברי הכנסת גלית דיסטל אטבריאן ושמחה רוטמן יזמו דיון דחוף בועדת החינוך על ההסתה המסוכנת בבתי הספר במזרח ירושלים – הקואליציה דחתה את הבקשה על הסף.

בבקשה נכתב:

"אבקש להעלות על סדר יומה של הכנסת הצעה לדיון מהיר בנושא:
"הסתה מתמשכת לטרור במערכת החינוך הפלסטינית"
ביום 21.11.21 רצח מחבל נתעב שמתגורר במחנה הפליטים של אונר"א את אלי קיי הי"ד בשעה שעשה את דרכו לכותל המערבי.

בחלוף זמן קצר התברר כי המחבל הינו פעיל חמאס שהיה מוכר למשטרת ישראל והוא מטיף במחנה הפליטים של אונר"א בשועפט בירושלים מדי שבוע ופעם בחודש באל אקצא.

המידע האמור מצטרף לידיעות רבות שמצטברות בשנים האחרונות, בנוגע להסתה במחנות הפליטים של אונר"א בירושלים ביו"ש ובעזה המהווים חלק אינטגרלי מחיי היום יום ובתכני הלימודים בבתי הספר של אונר"א.

כך למשל, מאדירה מערכת החינוך של אונר"א בירושלים, ביו"ש ובעזה את הרוצחת דלאל מוגרבי שביצעה את הפיגוע בכביש החוף בו נרצחו 35 ישראלים.

לא ניתן להשלים עם מציאות בה אונר"א משמרת את תודעת הפליטות ומימוש זכות השיבה בכוח אלים בתוך מחנות הפליטים בירושלים ביו"ש ובעזה. אונר"א מגדלת דורות של ילדים המתחנכים לרצח יהודים ולמעשי טרור, וזאת מכספי מדינות אירופה ותרומות נוספות המוזרמות אל אונר"א, ארגון המעסיק מורים הרשומים כפעילי חמאס.

לאור האמור, אבקש לקבוע דיון דחוף בוועדת החינוך של הכנסת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]