הרמטכ״ל כוכבי על צילום החיילות: ״רוצה לחזק אתכן. זהו מקרה פסול המהווה חרפה לכל אדם וחרפה כפולה, כאשר מדובר בקצין ומפקד״ - 0404
הרמטכ״ל כוכבי על צילום החיילות: ״רוצה לחזק אתכן. זהו מקרה פסול המהווה חרפה לכל אדם וחרפה כפולה, כאשר מדובר בקצין ומפקד״

הרמטכ״ל כוכבי על צילום החיילות: ״רוצה לחזק אתכן. זהו מקרה פסול המהווה חרפה לכל אדם וחרפה כפולה, כאשר מדובר בקצין ומפקד״

  1. הערב (שלישי) הגיע הרמטכ״ל, רא״ל אביב כוכבי, להדלקת נר שלישי של חג החנוכה עם מפקדות ומפקדים בקריית ההדרכה בהשתתפות ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, אלוף מישל ינקו, יועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר, תת-אלוף אלה שדו שכטמן.    הרמטכ״ל קיים שיחה עם מפקדות וחיילות בבית הספר למקצועות הלוגיסטיקה על רקע העבירות החמורות אותן ביצע קצין בדרגת סגן-אלוף אשר במקביל למעצרו ולהליך המשפטי המתנהל כנגדו, הוחלט אמש על הדחתו.

את הדלקת הנרות קיים הרמטכ"ל יחד עם רב-סמל אור נחמיה, ששיתפה באומץ אודות המקרה. 

כוכבי: "אני מאוד מזדהה אתכן ורוצה לחזק אתכן. זהו מקרה פסול, חמור ומגונה, והוא מהווה חרפה לכל אדם וחרפה כפולה, כאשר מדובר בקצין ומפקד. 

כל צורה של פגיעה מילולית, פיזית או פגיעה בפרטיות היא חמורה ביותר ולא מקובלת. קבענו במקרים מהסוג הזה עקרון של ׳אפס סבלנות׳ ולראייה לכך, הקצין נעצר, הושעה, הודח ויעמוד למשפט בבית הדין. 

אני רוצה לומר לכן שאנחנו עושים מאמצים גדולים בכדי ליצור אווירה של ביטחון בכל יחידות צה״ל, דרך הטמעה ולימוד, ביקורות ומנגנונים לעידוד הדיווח. בשבוע הבא נעשה ׳עצור פעילות׳ בכל הצבא וכולנו נעסוק בהגברת המודעות ובאופן בו צריך לטפל במקרים מסוג זה.

אני רוצה לנצל את ההזדמנות הזו ולהביע הערכה רבה לרב-סמל אור ולהגיד לך שביצעת פעולה נכונה ואמיצה, את מהווה דוגמה ומופת. אני מחזק את כל הבנות האחרות ומאחל שנתחזק מהאירוע הזה, ולכן כמפקדות ולנו בצה"ל כולו תפקיד חשוב בכך״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]