השופטים דחו את הבקשה: החקירה הנגדית של ניר חפץ תתנהל בדיון פומבי - 0404
השופטים דחו את הבקשה: החקירה הנגדית של ניר חפץ תתנהל בדיון פומבי אוליביה פיטוסי, פלאש 90

השופטים דחו את הבקשה: החקירה הנגדית של ניר חפץ תתנהל בדיון פומבי

עד המדינה במשפט נתניהו, ניר חפץ, דורש לקיים דיון בדלתיים סגורות על "תרגילי החקירה" שעבר.

חפץ טוען שקיום דיון פומבי בנושא יפגע בפרטיותו כיוון שחלק מהנושאיםעוסקם ישירות בענייניו האישיים של חפץ, בהם עשו לכאורה במשטרה שימוש כדי ללחוץ על חפץ להפוך לעד המדינה. אל ניר חפץ הצטרפה בבקשה גם פרקליטות המדינה.

ההגנה בתיק הודיעה כי היא מתנגדת לבקשת חפץ והשופטים יצאו להתייעצות. בתום ההתייעצות החליטו השופטים לדחות את בקשת חפץ והפרקליטות וקבעו כי הדיון החקירה הנגדית של חפץ תתקיים בדיון פומבי.

פרקליטו של שאול אלוביץ׳, ז׳ק חן, מסר: "מעבר לעניינים הפרטיים של העד, נעשו מהלכי חקירה שהוא עצמו היה קרבן שלהם, את זכויותיו רמסו. ולכן כאשר מדובר על עיקרון פומביות הדיון, במיוחד במשפט הזה אל מול הצורך להבטיח פגיעה מינימאלית, באיזון צריך לקחת את האינטרס של הנאשמים. הפגיעה הנוראית ו׳המפלצתית׳ כלשונו שלו, הייתה בשרשור אל הנאשמים עצמם, כחייהם וחירותם מוטלים על הכף. העיקרון של פומביות הדיון נועד לשרת לא סקרנות ולא רכילות אלא שהצדק גם יראה ולא רק יעשה, בזמן אמת, וזה כאשר משטרת ישראל הליווי הפרקליטות ביצעה את הפשע הזה כלפי העד חפץ, לא ראיתי שום הסתייגות. אנחנו נראה מצג כוזב בפני בית משפט השלום כדי לאפשר את תרגיל החקירה הפסול הזה.

ועומד פה ״הכתר״, זה שעשה את הדבר הנורא הזה ומדבר על פרטיות העד. ההתממות של הפרקליטות כאשר היא מדברת על זכותו של העד לפרטיות היא בלתי נתפסת. הרי המשטרה בליווי הפרקליטות אחראים למה שנעשה לעד. כן – צריך לחזק את צו איסור הפרסום גם לצייצנים, שיהיה ברור שהעובר על הצו שחל על כל פרט – יענש. אבל אנחנו כמייצגי נאשמים מתחלחלים מהצרה הזו שהתחילה מלכתחילה בגלל ׳הכתר׳".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]