אובדן המשילות: בדואים רגמו באבנים אוטובוס של אגד שהיה בדרכו לאילת - 0404
אובדן המשילות: בדואים רגמו באבנים אוטובוס של אגד שהיה בדרכו לאילת אגד

אובדן המשילות: בדואים רגמו באבנים אוטובוס של אגד שהיה בדרכו לאילת

קו 790 של חברת אגד נרגם באבנים על ידי פורעים בדואים בצפון הנגב במהלך נסיעה לאילת אמש. 

בנס, אף נוסע לא נפגע.

מאגד נמסר כי בתקופה האחרונה התגברה התופעה של תקיפות לאומניות של אוטובוסים בצפון הנגב על ידי תושבי הפזורה הבדואית: "התופעה המבישה התגברה מאוד לאחרונה ולעיתים קרובות היא צופנת בחובה פגיעות גם בקרב משתמשי התחבורה הציבורית ולא רק פגיעה קשה ברכוש. ככל הנראה מדובר על פורעים בדואים שתוקפים לאחרונה באופן תדיר את האוטובוסים של אגד בכבישי צפון הנגב על רקע לאומני מתוך ככל הנראה תפיסת האוטובוס של אגד כסמל לשלטון הציוני".

ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית מסר בתגובה לזריקת האבנים כי: "רק הכרה בנהגי האוטובוסים כעובדי ציבור תוכל לשמור על חייהם ועל חיי הנוסעים ותגרום לכך שתוקפי נהגים ונוסעים ישבו מאחורי סורג ובריח. על רשויות החוק לפעול בהתאם. מקרה חמור זה יכול היה להסתיים בהרוגים רבים ורק בזכות תושיית הנהג נמנע אסון כבד. האוטובוסים הם סמל ולכן תוקפים אותם ואת הנהגים. יש לעצור את הטרור נגד הנהגים והאוטובוסים".

אגד

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]