ח״כ בן גביר יוזם חוק האוסר על מורים לתמוך בטרור: ״מי שתומך בטרור - צריך לעוף מהכיתה״ - 0404
ח״כ בן גביר יוזם חוק האוסר על מורים לתמוך בטרור: ״מי שתומך בטרור – צריך לעוף מהכיתה״ אבשלום ששוני, פלאש 90

ח״כ בן גביר יוזם חוק האוסר על מורים לתמוך בטרור: ״מי שתומך בטרור – צריך לעוף מהכיתה״

לאחר רצח אליהו קיי הי״ד בפיגוע הקטלני בעיר העתיקה בירושלים על ידי מורה פעיל חמאס, התגלה כי אין חוק בישראל המאפשר לפטר אנשי הוראה התומכים בפעילות טרור. 

על פי הצעת החוק שיוזם ח"כ איתמר בן גביר, המחבל שלימד בבית ספר במזרח העיר לא היה יכול להישאר מורה. בדבר ההסבר של הצעת החוק נכתב: ״בשנים האחרונות התגברו מקרים שבהם מורים המועסקים בבתי ספר שבמימון משרד החינוך הביעו תמיכה במעשי טרור, או בארגוני טרור הפועלים נגד קיומו של העם היהודי.

כך לדוגמה, בשבוע שעבר ביצע מחבל נאלח פיגוע שבו נרצח אליהו דוד קיי הי"ד, ואותו מחבל הועסק כמורה בבית ספר שבתמיכת משרד החינוך, אף שהיה ידוע למשטרה כי מדובר באיש חמאס".

כמו כן, נכתב כי "חוק החינוך הממלכתי קובע את הנורמות הבסיסיות של מערכת החינוך בישראל. משאלו הם פני הדברים, נדרשת אמירה ברורה נגד תמיכה במעשי טרור או בארגוני טרור מצד מורים, מפקחים ועובדי משרד החינוך. לאור זאת מוצע כי תוקם ועדה שתאפשר פיטורי אנשי צוות שמעורבים בתמיכה בטרור או משויכים לארגון טרור, ונקבע איסור בדבר הפצת תעמולת טרור בבית הספר".

בן גביר: "מנתונים שמסר משרד החינוך בכנסת עולה שאין למערכת תשובה למורים תומכי חמאס, ואיש גם לא מפקח עליהם. במצב כזה הצעת החוק שהגשתי חשובה והכרחית לביטחון מדינת ישראל".

בן גביר הוסיף: "מקווה שהאחריות הלאומית תגבר גם אצל הקואליציה שתצביע יחד איתנו בעד פיטורי מורים מהחמאס. מי שלא נאמן לישראל לא יכול להיות מורה בבית ספר. מי שתומך בטרור צריך לעוף מהכיתה״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]