מיוחד ל-0404: אירוע חנוכה הגדול ביותר באמריקה הלטינית | צפו - 0404

מיוחד ל-0404: אירוע חנוכה הגדול ביותר באמריקה הלטינית | צפו

בערב יום ראשון, נר ראשון של חג החנוכה, התקיים אירוע חנוכה הגדול ביותר במרכז אמריקה. למעלה מ-3,000 איש מילאו את הפארק המרכזי הממוקם מול בית חב״ד באי קוזומל שבמקסיקו ונחשפו לאור הגדול של החג. 

שגריר ישראל במקסיקו, מר צבי טל, כיבד את המשתתפים בנוכחותו, הדליק את הנר הראשון וסיפר על הערכתו הרבה לפעילות חב"ד, לרבי מלובביץ׳ ושלוחיו בעולם, תוך שציין כי במסגרת שליחויותיו בעולם נחשף פעם אחר פעם לפעילות המבורכת ולמסירות הנפש של שלוחי הרבי.

הרב דודי כפלין, שליח בית חב״ד קוזומל, דיבר על חשיבות האחדות והנחיצות במציאת הקו המחבר בין אנשי האי וסיפר על משמעות חג החנוכה. באירוע ניגנו תזמורת של 30 נערים מוכשרים מקוזומל. 

מנכ"ל העירייה, רנה סנצ׳ס, דיבר גם הוא באירוע ושיבח את פעילות בית חב"ד באי, בכלל ובפרט את מבצע חלוקת 5,000 מנות מזון חמות לנזקקים בתקופת משבר הקורונה, וכן ציין את חלקו החשוב של בית חב"ד בצמיחת התיירות באי.

לקראת סיום האירוע, חולקו 105 זוגות נעלים לילדים נזקקים, אשר נתרמו על ידי יהודי הקהילה בקוזומל. מתנדבי בית חב״ד והשליחים הגישו מעל ל-3,000 מנות אוכל ללא עלות לכל משתתפי האירוע.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]