השגריר ארדן מחה נגד האו"ם: "מוחק את ההיסטוריה היהודית ומעוות את האמת" | צפו - 0404
צילום: שחר עזרן

השגריר ארדן מחה נגד האו"ם: "מוחק את ההיסטוריה היהודית ומעוות את האמת" | צפו

היום (29.11), כ"ט בנובמבר, מתקיים בעצרת האו"ם כינוס "סולידריות עם העם הפלשתיני". הכינוס נערך בהשתתפות נשיא העצרת הכללית, נשיא מועבי"ט, השגריר של הרשות, ונציגי חברה אזרחית מהרשות, והוא נועד לחזק את התמיכה ב״זכות השיבה״ של הערבים לתוך שטחי ישראל.

השגריר ארדן והקונגרס היהודי העולמי, קיימו הבוקר מפגן מחאה בתגובה לאירוע המוטה באו"ם, בו תקף השגריר את ההתעלמות הבוטה של האו"ם ממעשי הטבח והגירוש של יהודי ארצות ערב ואיראן.

במסגרת הקמפיין שמובילים ארדן והקונגרס היהודי, הגיעו משאיות נושאות שלטים לבניין מטה האו"ם והציגו לנכנסים לבניין האו"ם תמונות של פליטים יהודיים שגורשו מארצות ערב, לצד דרישה להפסקת מחיקת ההיסטוריה היהודית.

השגריר ארדן אמר במהלך המחאה מול בניין האו"ם כי ״בכ"ט בנובמבר, היום שבו האו"ם הכיר בזכותם של היהודים למדינה, והיום בו הערבים והפלשתינים דחו החלטה זו וניסו להשמיד אותנו, האו"ם מעז לתמוך רק בפלשתינים ולקדם את "דרישת השיבה" הפלשתינית ההזויה- זכות שתביא למחיקה של מדינת היהודים. איזו בושה".

לדברי ארדן: "האו"ם מעצים את הנרטיב השקרי והמסוכן של הפלשתינים ומשתיק את הסיפורים הטרגיים של הפליטים היהודים, ובכך הוא מוחק את ההיסטוריה היהודית ומעוות את האמת. לא ניתן לו לעשות זאת. אנחנו כאן היום כדי להזכיר לאו"ם ולקהילה הבינלאומית שהסיפור שלנו לעולם לא יושתק וההיסטוריה שלנו לעולם לא תימחק!

היום הקהילה הבינלאומית מחדשת את המשא ומתן עם איראן, נותנת החסות מספר אחת בעולם לטרור, משא ומתן שעלול לסכן את עתידה של מדינת היהודים.
ישראל לא יכולה לקבל הסכם פגום מיסודו שרק נועד לעכב את הגעתה של איראן לגרעין על ידי גלגול הבעיה הלאה. אנו מאמינים שהצטרפות לעסקת הגרעין הישנה עם איראן היא טעות חמורה שתוביל לאיראן גרעינית.

כשאנו חוגגים את חג החנוכה, חג האורים, כולנו צריכים לזכור שרבים ניסו למחוק את ההיסטוריה והתרבות שלנו, אבל תמיד ניצחנו, וגם הפעם זה מה שיקרה".

במהלך היום ימשיכו המשאיות לנסוע עם מיצג המחאה בכל האתרים המרכזיים בעיר ניו יורק בכדי לחשוף את הציבור לאמת. הקמפיין של הקונגרס היהודי העולמי ומשלחת ישראל לאו״ם יימשך בשבועות הקרובים ברשת ובאתר ייעודי.

שחר עזרן

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]