ארגון חותם לשרת הקליטה: הפסיקי להביא מהגרים לא יהודים לישראל - 0404
ארגון חותם לשרת הקליטה: הפסיקי להביא מהגרים לא יהודים לישראל דוברות הכנסת

ארגון חותם לשרת הקליטה: הפסיקי להביא מהגרים לא יהודים לישראל

יו"ר ארגון חותם, עמיטל בראלי, פנה בסוף השבוע האחרון, לשרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה, וקרא לה להפסיק להביא ארצה אלפי גויים מאתיופיה. לדברי בראלי לא ייתכן שכל פעם תחליט הממשלה על הבאת עוד אלפי עולים מהגרים מאתיופיה, תוך שמחליטים שהפעם זו העלייה האחרונה, ולאחר מכן בכל פעם, מוצאים אנשים נוספים שחייבים להביאם לישראל.

במכתב שנשלח לשרה גולל מנכ"ל חותם את התמיהות הרבות מהמהלך המתוכנן: "בתאריך 09/11/2021, פורסם כי הממשלה החליטה להגדיל את ההגירה של בני הפלאשמורה מאתיופיה לארץ. כמו כן, פורסם כי לצורך כך הוקצה סכום משמעותי בתקציב המדינה לצורך מטרה זו. לא פורסם כמות מדויקת של מהגרים אותה אישרה הממשלה, אך על פי הערכות שונות, אושרה הגירה של יותר מ- 3,000 מהגרים. עוד נאמר בפרסומים השונים כי הממשלה העבירה הוראה לרשות האוכלוסין וההגירה לפעול באופן מידי לאיסוף הרשימה של זכאי ההגירה ולביצוע ההחלטה", פירט בראלי.

לדבריו, ההחלטות להעלאת מהגרים לא מפסיקות כבר 25 שנה: "בשנת 97' החליטה הממשלה להעלות את אחרוני יהודי אתיופיה, קבוצה של כ- 4,000 ששהו במחנות המעבר, שאכן הועלו לישראל. ולמעשה משלב זה ואילך נותרו רק מעט יהודים באתיופיה. למרות החלטת ממשלה זאת מאז, ב 25 – שנים האחרונות, עולה מפעם לפעם, הדרישה המחודשת להעלאתה של קבוצה נוספת, ש'חייבים' להעלות לישראל. ואכן הועלו בהחלטות ממשלה בכל מספר שנים, קבוצות של אלפי מהגרים".

יו"ר ארגון חותם הסביר כי דרך ההעלאה הזו הפכה לשיטה מסודרת: "שיטת הבאה של המהגרים, חוזרת על עצמה. אלפי מהגרים ממלאים מחנות שהייה באתיופיה, לאחר מכן גורמים בעלי אינטרסים מפעילים לחץ על הממשלה, וכך מאשרת הממשלה להעלות אלפי מהגרים "בפעם האחרונה" מטעמים הומניטריים, לאחר שהמחנות מתרוקנים הם מתמלאים שוב מחדש, וחוזר חלילה. יש לציין שכל עליה של מהגרים גוררת בקשות נוספות לעליה מסיבות של קרבת משפחה לאלו שכבר בארץ מטעמים הומניטריים, כך שבדרך זו כל תושבי אתיופיה יוכלו להגר לישראל".

בראלי מזהיר כי המצב הקיים מציף את ישראל במהגרים שאין להם זיקה לישראל וליהדות: "החלטות הממשלה במרוצת השנים, תמיד לווו, כמו בימים אלו, בקמפיין האומר "הפעם אלו האחרונים באמת", בעוד תמיד לאחר מכן, מתחיל הקמפיין הבא של הקבוצה הבאה של "האחרונים באמת" הבאים, אשר מדינת ישראל חייבת להביאם ארצה. מדובר בפרקטיקה, אשר מציפה את ישראל במהגרים, אשר אין להם כל זיקה לישראל ו/או ליהדות. בהחלטות הממשלה השונות, הגיעו לישראל אלפי מהגרים, אשר אין להם כל זיקה לישראל ו/או ליהדות. מדינת ישראל הקטנה, אינה יכולה להוות פתרון לכל אלו המבקשים להגר מאפריקה ושאר מדינות העולם השלישי".

בסיום מכתבו קרא בראלי לשרה להפסיק את הקמפיינים והלחצים בעניין: "מדינת ישראל הינה מקום מושבו הבלעדי של העם היהודי. והיא אינה יכולה לאסוף לתוכה מהגרים נוצרים הממשיכים לדבוק באמונתם הנוצרית. מעשים שכאלו מהווים סכנה לאומית על בסיס קיומה וזהותה של מדינת ישראל. אנחנו קוראים לך להפסיק את הקמפיינים החוזרים ונשנים של "האחרונים באמת", ושלא לעלות לישראל גויים נוספים לישראל".

לפנייה לשרה צרפו בארגון חותם דו"ח מקיף בסוגייה שמציג נתונים על עליית מהגרים מאתיופיה לישראל בשנים האחרונות.

יש לציין כי גם בקהילת ביתא ישראל ישנם קולות רבים המתנגדים לעליית מהגרים מאתיופיה וטוענים כי בינם לבין היהדות אין שום קשר ולו הקלוש ביותר וכי מדובר בניסיון לפגוע ברוב היהודי בישראל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]