הרמטכ"ל כוכבי בהדלקת נרות חנוכה בגדוד נצח יהודה: "צה״ל הוא לא כור היתוך הוא כור איחוד" - 0404
הרמטכ

הרמטכ"ל כוכבי בהדלקת נרות חנוכה בגדוד נצח יהודה: "צה״ל הוא לא כור היתוך הוא כור איחוד"

הרמטכ״ל, רב אלוף אביב כוכבי השתתף הערב (ראשון) בהדלקת נר ראשון של חנוכה בגדוד ׳נצח יהודה׳.

הרמטכ"ל כוכבי מסר במעמד ההדלקה: "אחדות ישראל באה לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר בצה"ל. צה״ל הוא הזדמנות נדירה של עם ישראל לקחת אנשים שלא היו נפגשים, ובאופן טבעי לחבר ביניהם. צה״ל הוא לא כור היתוך הוא כור איחוד.

הגדוד הזה, נותן הצצה למה שקורה בצה״ל, אנשים מרקעים שונים, ממקומות שונים בארץ, דתיים, חילוניים, מסורתיים – כולם יחד מתגייסים לצה״ל, ומשרתים בטנק, בבטן הצוללת ובסוללת כיפת ברזל. לוחמי צה"ל הם המכבים המודרניים. גאה בכם וסומך עליכם".

מפקד גדוד נצח יהודה, סא״ל מתי שבח, מסר: "אנו בלילה הראשון של חג החנוכה – חג שאנו חוגגים כל שנה במשך 8 ימים כבר מעל 2,000 שנה, חג שהיא קונצנזוס בעם ישראל לכלל קהילותיו ומנהגיו – חג שהחנוכיה שלו הפכה לסמל לאומי.

בחג זה אנו לא חוגגים רק דבר אחד – את התוצאה, ניצחון המכבים על היוונים, אלא אנו חוגגים את הדרך, את התהליך ואת הערכים שהובילו את משפחת החשמונאים לניצחון על האימפריה היוונית, תכונות שהוטמעו ב DNA של עמינו עד עצם היום הזה ומפעמת בנו כל פעם מחדש כשיש אויב חדש הרוצה לנו.

היום, אנו מתכבדים בהדלקת נרות בנוכחות שר הבטחון, הרמטכ״ל ושאר המפקדים והמכובדים.
במקום שבעיניי מסמל יותר מכל את הדרך של המכבים של ימינו.

זכיתי לשרת בגדוד נצח יהודה מעל 16 שנים, מחייל ועד היום כמפקד הגדוד, ומצאתי פה – כאן בגדוד הזה, את מאפיינים אלו יותר מכל מקום אחר.

הלוחמים שמגיעים לשרת הנה בוחרים להגיע לשרת בגדוד בעקבות האמונה בצדקת הדרך. בעיניי חיילי גדוד נצח יהודה במובנים ממשיכי דרכם של המכבים.

גדוד נצח יהודה ערוך ומוכן לכל משימה שיידרש , ומטרה אחת לנגד עינינו – ניצחון, בכל מפגש עם אויב. נעלה, נלחם וננצח".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]