המתיישיבים חשפו: השב"כ הפעיל סוכן מדיח בישיבה במרכז הארץ וביצהר | צפו - 0404

המתיישיבים חשפו: השב"כ הפעיל סוכן מדיח בישיבה במרכז הארץ וביצהר | צפו

המתיישבים חשפו כי המחלקה היהודית בשב"כ הפעילה בשלוש השנים האחרונות סוכן בישיבה במרכז הארץ וביישוב יצהר בשומרון. הסוכן תחילה אסף מידע על תלמידי ורבני הישיבה וכן על הלך הרוח בישיבה במרכז הארץ, ולאחר מכן הועבר בשיתוף השב"כ להתגורר ביישוב יצהר, שם אסף מידע על קטינים בקרב נוער הגבעות וכן היה שותף כגורם מרכזי באירועי אלימות ופעילויות שונות של נוער הגבעות ותושבי המאחזים.

במהלך עבודתו בשב"כ קיבל הסוכן מאות אלפי שקלים במצטבר, וכן תגמולים על סיפוק מידע על הארועים האלימים בהם השתתף. בימים האחרונים כחלק מחשיפתו, הודה הסוכן בפני חבריו בישיבה ובנוער הגבעות על פעילותו, התנצל, התנתק ממפעיליו בשב"כ ובמימים אלו פועל יחד עם רבנים ואנשי מפתח לתקן את אשר עשה בדרכים שונות. בין השאר ממידע שהעביר הסוכן התגלו בבית משפחה ביצהר מכשירי האזנה בספה בסלון ביתם.

עקיבא הכהן, אשר חשף את הסוכן, מסר: "‏מדובר בבחור ישיבה, תמים, ממרכז הארץ שרק לאחר שהשב"כ הפעיל עליו לחץ פסיכולוגי אדיר והסית אותו תוך כדי תשלום של מאות אלפי שקלים במצטבר, עבר ליצהר לפעול נגד המתיישבים שם. אנחנו שמחים שהוא הבין שהמחלקה היהודית בשב"כ פועלים נגד היהודים והחברים שלו ולא לטובתם ולטובתו והחליט לחזור בתשובה. אני קורא לכל מי שהשב"כ הצליח להפיל אותו ברשתו, נערי תשובה לא ננעלו, פנה היום לחבריך ושתף, ונעזור לך לצאת מהניצול של השב"כ".

גורם נוסף שחשף הפרשה הוסיף: "זו פרשיית אבישי רביב 2021. חציית קו אדום של השב"כ- סיפור שכולו הדחת קטינים, תשלום של מאות אלפי שקלים על השתתפות בפעולות אלימות בהכוונה ובשיתוף השב"כ, הכל להכפיש ולהכתים את ציבור המתיישבים, לא להאמין".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]