הנשיא הרצוג הדליק נר חנוכה במערת המכפלה: "ההכרה בחברון צריכה להיות מעל לכל מחלוקת" - 0404
הנשיא הרצוג הדליק נר חנוכה במערת המכפלה: קובי גדעון, לע״מ

הנשיא הרצוג הדליק נר חנוכה במערת המכפלה: "ההכרה בחברון צריכה להיות מעל לכל מחלוקת"

נשיא המדינה, יצחק הרצוג, הגיע היום (ראשון) למערת המכפלה בחברון והדליק במקום נר חונכה, וזאת על אפם ועל חמתם של השמאל הקיצוני בישראל שזעמו על המהלך וטענו כי הנשיא "מפלג בכך את העם".

הנשיא הרצוג נאם במעמד ההדלקה ואמר: "אחי ואחיותיי, גם היום, עם כל המורכבות, ואינני מתעלם לרגע מהמורכבות – הזיקה ההיסטורית של העם היהודי לחברון, למערת המכפלה, למורשת האמהות והאבות איננה מוטלת בספק. ההכרה בזיקה הזו צריכה להיות מעל לכל מחלוקת.

כשאנו מאוחדים סביב האור הנפלא של נרות חנוכה, חשוב שנקרא, לכבד את הממלכתיות הישראלית ואת עקרונותיה, להקשיב יותר לאחר, לכבד את השונה, לבנות גשר ועוד גשר כדי לשמר את היחד שלנו, כמובן מבלי לפגוע בכל יחיד וקהילה, בדעותיהם ובאמונותיהם. 

לא נסכים על הכל אבל תמיד נזכור כי "בני איש אחד נחנו". שלכולנו שורשים משותפים היוצאים מהמערה הזו. לצד זאת עלינו לזכור שלא רק שורשינו יוצאים מהמערה הזאת. דווקא היום, ודווקא כאן – במרחב המקודש לבני אברהם כולם, עלינו להמשיך ולחלום על שלום, בין בני כל הדתות והאמונות בארץ הזו, ולגנות כל גוון וסוג של שנאה ואלימות.

אני מאחל לכולנו שנאיר את הבתים שלנו באור גדול ונגרש את החושך".

בין המוחים נגד הדלקת הנרות של נשיא המדינה בחברון היו נציגי תנועת שלום עכשיו וכן שלושה חברי כנסת מהקואליציה, נציגי מפלגת מר"צ: מוסי רז, מיכל רוזין וגבי לסקי.

בימין בירכו את הרצוג. ח"כ מאי גולן מסרה: "‏אל מול קולות שמאל הזויים, רדיקליים ואנטי ציונים שגם שותפים בממשלה הרעה הזו, אני רוצה לחזק את הנשיא הרצוג שבחר להדליק נר ראשון של חנוכה במערכת המכפלה בחברון.
מדינת ישראל היא מדינת היהודים! ההיסטוריה היהודית שלנו חקוקה באופן עמוק בירושלים, בצפת, בחברון ובעוד מקומות! חג אורים שמח".

יו"ר עוצמה יהודית, תושב קרית ארבע-חברון, ח"כ איתמר בן גביר הגיע להשתתף בהדלקת נר ראשון של חנוכה, עם נשיא המדינה יצחק הרצוג במערת המכפלה בחברון.

ח"כ בן גביר מסר: "מול מפגינים חשוכים ואנטי יהודים, נדליק את אור החנוכה במערת המכפלה, שם קבורים אמותינו ואבותינו הקדושים ונגרש את החושך המאיים על המשך המורשת היהודית בארצנו".

ממועצת יש"ע נמסר: "אנו מברכים את נשיא מדינת ישראל יצחק הרצוג בהגעתו היום לחברון. בנר ראשון של חנוכה בחר הנשיא הרצוג להעלות על נס את הקשר ההיסטורי ארוך השנים של עם ישראל לארץ הזו. אנו מודים לו על כך ורואים חשיבות רבה בחיבור עם ישראל למורשת המפוארת בחבל ארץ התנ"ך ובפרט בחברון עיר האבות".

יו"ר אם תרצו, מתן פלג, מסר: "אנו מברכים את נשיא המדינה יצחק הרצוג על הגעתו לחברון, עיר אבותינו ואמותינו להדלקת נר חנוכה.

הציבור כולו רואה כעת את ממשיכי דרכם של המתיוונים, פעילי השמאל הקיצוני מנצלים את יתרת התקציב שקיבלו מהאיחוד האירופי כדי להבאיש את חברון ותושביה.

אנחנו עם חברון. שלנו מאז ולתמיד".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]