ארדן בתלונה רשמית למועצת הביטחון: ״חיזבאללה ממשיך להתעצם ללא הפרעה - מגביר את התבססותו הצבאית״ - 0404
ארדן בתלונה רשמית למועצת הביטחון: ״חיזבאללה ממשיך להתעצם ללא הפרעה – מגביר את התבססותו הצבאית״

ארדן בתלונה רשמית למועצת הביטחון: ״חיזבאללה ממשיך להתעצם ללא הפרעה – מגביר את התבססותו הצבאית״

שגריר ישראל לאו"ם גלעד ארדן, שלח היום (חמישי) מכתב תלונה רשמי למועצת הביטחון ולמזכ"ל האו"ם ובו דרש לגנות בחריפות את הפרות החלטה 1701 של האו"ם על ידי חיזבאללה ולפעול נגד ארגון הטרור.

אל המכתב צורפה מפה הממחישה בבירור את הקשר הישיר בין המתקפות של חיזבאללה על כוחות יוניפי"ל ומניעת הגישה ממנו, לבין האזורים בהם מקיים חיזבאללה פעילות טרור ומקים תשתיות טרור, טילים ורקטות. המכתב נשלח על רקע דיון מיוחד הצפוי להתקיים ביום שני במועצת הביטחון בנושא מימוש החלטה 1701 של האו"ם.

ארדן כתב במכתב: ״חיזבאללה, כזרוע של איראן בלבנון, ממשיך להתעצם ללא הפרעה ורק מגביר את התבססותו הצבאית באזור הפעילות של יוניפי"ל ולאורך הקו הכחול. ההיבט המדאיג ביותר בהתנהלות חיזבאללה הוא תכנית פיתוח הטילים המדויקים שלו, שמתבצעת תוך הפרה בוטה של החלטות מועצת הביטחון.

בהסתרה מכוונת של מחסני הנשק והתחמושת שלו בתוך מרכזי אוכלוסייה אזרחית בדרום לבנון, חיזבאללה ופעילותו הרצחנית מהווים איום לא רק על ישראל ואזרחיה, אלא גם על תושבי לבנון. יש לציין גם את המאמצים המתמשכים של חיזבאללה למנוע מכוחות יוניפי"ל את חופש התנועה באזור הפעילות שלהם.

כפי שתואר בדיווחים קודמים, מספר תקריות, כולל אירועים שכללו אלימות פיזית נגד אנשי יוניפי"ל – מנעו מיוניפי"ל למלא את המנדט שלו. ההתקפות האלימות החוזרות ונשנות נגד כוחות יוניפי"ל אינן אירועים אקראיים או בודדים. מדובר בהתקפות מכוונות שהן חלק מאסטרטגיה רחבה יותר שנועדה להגביל את היעילות של כוחות שמירת השלום של האו"ם באזור.

המפה המצורפת מדגימה באופן ברור את המתאם הישיר בין האזורים אליהם נמנעת גישה של יוניפי"ל שוב ושוב, לבין האזורים שבהם חיזבאללה מבצע את פעילות הטרור שלו. אני קורא לחברי מועצת הביטחון לגנות את ההפרות האמורות וההתפתחויות המסוכנות בדרום לבנון בכל תוקף. כמו כן, חיוני שמועצת הביטחון תעניק ליוניפי"ל את הכוח והכלים הדרושים למימוש המנדט שלו באופן אפקטיבי. יוניפי"ל מצידו, חייב לוודא שאזור הפעילות שלו לא מנוצל לפעילות עוינת כלשהי נגד ישראל״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]