פרשיית הסרסור בסוהרות | דרישה לפתוח בחקירה ולהפסיק מיידית את שרות החיילות בשב"ס - 0404
פרשיית הסרסור בסוהרות | דרישה לפתוח בחקירה ולהפסיק מיידית את שרות החיילות בשב פייסבוק שיהאב

פרשיית הסרסור בסוהרות | דרישה לפתוח בחקירה ולהפסיק מיידית את שרות החיילות בשב"ס

ארגון חותם, ופורום בוחרים במשפחה פנו הערב (רביעי) לרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי, למפכ"ל המשטרה רב ניצב קובי שבתאי וליועמ"ש אביחי מנדלבליט בדרישה לפתוח בחקירה דחופה בעקבות עדותו של מפקד כלא גלבוע גונדר משנה פרדי בן דוד בדבר הדחה וסירסור בחיילות לזנות.

"היום התפרסמה עדותו של גונדר משנה פרדי בן שטרית בפני ועדת הבדיקה הממשלתית ובה הוא העיד על כך ש"סרסרו בחיילות חובה של הארגון ששרתו בכלא, על מנת לספק חיילות חובה למחבלים לצרכים מיניים"", פתחו הארגונים את מכתבם.

הארגונים דרשו לפתוח בחקירה פלילית בעניין: "קראנו את הדברים מספר פעמים כדי לוודא שאכן עדות על אחת העברות החמורות ביותר של הדחה וסרסרות לזנות התבצע בחיילות, ועד עתה לא שמענו שנפתחה חקירה בענין. אנו דורשים את מה שהיה צריך לקרוא כבר מזמן לפתוח באופן מיידי בחקירה פלילית. להשעות את כל מי שחשוד כקשור לפשע מתועב זה", נכתב.

בנוסף דרשו הארגונים לעצור את שרות חיילות החובה בשב"ס עד לברור הסוגייה: "לא יעלה על הדעת שבנות אשר באו לתרום לביטחון המדינה ינוצלו בצורה כל כך מחפירה על ידי המערכת. אנו בושים ונכלמים שפשע כזה יכול להתרחש, ואחרי שהוא קרה החיים שבים למסלולם. יש להפסיק באופן מיידי את שרות החיילות בשרות בתי הסוהר, עד לבירור מלא של העניין", כתבו לסיום.

על המכתב חתמן יחדיו מיכאל פואה, יו"ר תנועת בוחרים במשפחה ועמיטל בראלי, מנכ"ל ארגון חותם. (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]