הקואליציה הפילה את החוק לביטול המנהל האזרחי. סמוטריץ': "מנציח את האפלייה" - 0404
הקואליציה הפילה את החוק לביטול המנהל האזרחי. סמוטריץ': יונתן סינדל, פלאש90

הקואליציה הפילה את החוק לביטול המנהל האזרחי. סמוטריץ': "מנציח את האפלייה"

הקואליציה הפילה היום (רביעי) את חוק לביטול המנהל האזרחי, אותו הציע יו"ר הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ'.

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ': "החוק הוא חוק פשוט, שבסך הכל מבקש לנרמל את החיים עבור תושבי יהודה ושומרון ולהשיג עבורם שוויון.

החוק נועד לפרק את המנהל האזרחי ולהעביר את האחריות לטיפול בהתיישבות הישראלית ביהודה ושומרון למשרדי הממשלה השונים, בדיוק כפי שקיים היום בתחומי החינוך והפנים.

תושבי יהודה ושומרון הם אזרחים שווי חובות ולא שווי זכויות. הולכים לצבא, משלמים מיסים, מצביעים לכנסת וחייהם מנוהלים תחת ממשל צבאי כמו ברפובליקת בננות. מי שהצביע נגד החוק הזה הצביע נגד תושבי יהודה ושומרון ומנציח את אפלייתם כאזרחים סוג ד שחיים תחת שלטון של ממשל צבאי ומקבלים שירות גרוע".

מנכ"ל ארגון "עד כאן", גלעד אך, מסר בתגובה: "המנהל האזרחי הפך עם השנים להיות הזרוע הביצועית להקמת המדינה הפלסטינית ופועל ללא לאות נגד ההתיישבות. במשך שנים הוא פועל נגד איכות הסביבה ביו"ש, נגד תושבים יהודים וערבים, לא מונע רצח מוכרי קרקעות ודליפת מידע חסוי.

כפי שחשפנו, סוכנים של הביטחון המסכל הפלסטיני עובדים בתוך המנהל האזרחי. כל תושב ביו"ש יהודי או ערבי חווה מידי יום את אוזלת ידו של המנהל האזרחי במגוון תחומים המשפיעים ישירות על חייו, גם אם הוא אינו מודע לכך. הגיע הזמן לסגור את הגוף הזה".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]