משרד הבריאות: כשנחצה קו של 1000 חולים ליום נצטרך להחמיר הגבלות - 0404
משרד הבריאות: כשנחצה קו של 1000 חולים ליום נצטרך להחמיר הגבלות אוליביה פיטוסי, פלאש 90

משרד הבריאות: כשנחצה קו של 1000 חולים ליום נצטרך להחמיר הגבלות

ועדת החוקה אישרה היום (רביעי) להאריך את תקנות התו הירוק בשבועיים נוספים עד ל-9.12.21. כמו כן אישרה הוועדה להאריך עד ל-22.12.21 את ההכרזה על בידוד בפיקוח אלקטרוני, על כלל המבודדים, למעט מי שחלה עליו חובת בידוד של עד 24 שעות. בהתאם להכרזה, מבודדים שמכשירי הטלפון שלהם מאפשרים זאת מקבלים הודעות סמס המבקשות את הסכמתם לפיקוח אלקטרוני באמצעות איכון מיקומם על בסיס GPS. חבי הבידוד שאין ברשותם טלפון מתאים מקבלים שיחה טלפונית לצורך קבלת הסכמתם. מי שלא יסכים לפיקוח טכנולוגי, תופעל כלפיו אכיפה משטרתית מוגברת.

ראש מטה שירותי בריאות הציבור אילנה גנס: "אם נעבור את המקדם של 1.2 נצטרך ללכת להחמרות שיבואו לביטוי בצמצום התקהלויות בשלב ראשון כולל במקומות המופעלים בתו ירוק כמו אירועים שבהם רואים יותר הדבקות. כמו שהסרנו הגבלות כנראה שנצטרך להחזירן בהתאם לקצב התפשטות התחלואה. קשה לעצור תחלואה כשמגיעים לממדי תחלואה משמעותיים, כל פעולה שננקוט בשלב כזה תהיה פחות אפקטיבית".

עוד אמרה כי מקדם ההדבקה שעומד הבוקר על 1.08 וכי שלשום החלו הקופות לחסן ילדים ולשבוע הקרוב נקבעו כבר 30,000 תורים. בשלב ראשון החיסונים יינתנו רק בקופות החולים ובהמשך נראה אם יש צורך להוסיף תחנות של משרד הבריאות או חיסון בבתיה"ס. מדובר על קרוב ל-800,000 ילדים בגיל זה"

ראש מנהלת אכיפה ארצית קורונה במשטרת ישראל, עמוס בן אברהם: קיבלנו מעין הנחיה לחדש עבודת מטה בנוגע לצימוד האלקטרוני

יו"ר הוועדה ח"כ גלעד קריב: "הגיע הזמן לטייב את השימוש בהסכמון ולקבוע מחדש את עדיפויות האכיפה. לא הגיוני לקיים 800 ביקורים למבודדים ו-200 לחולים. האכיפה חייבת ללכת קודם כל לחולים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]