ח״כ אמסלם הגיש התראה ודרישה לפני נקיטת הליכים בגין לשון הרע נגד עיתון דה-מרקר וחדשות12 - 0404
ח״כ אמסלם הגיש התראה ודרישה לפני נקיטת הליכים בגין לשון הרע נגד עיתון דה-מרקר וחדשות12 יונתן סינדל, פלאש 90

ח״כ אמסלם הגיש התראה ודרישה לפני נקיטת הליכים בגין לשון הרע נגד עיתון דה-מרקר וחדשות12

ח״כ דודי אמסלם הגיש באמצעות עו"ד מוטי שמעון התראה ודרישה לפני נקיטת הליכים בגין לשון הרע נגד עיתון דה-מרקר וקבוצת הארץ כולל המו"ל עמוס שוקן, וכן סגן העורכת והכתב רותם שטרקמן. כמו כן התביעה הוגשה גם נגד חדשות12, המנכ"ל אבי וייס, עורך 'אולפן שישי' רון ירון, והמגיש דני קושמרו.

אמסלם כתב בתביעה: ״ביום 17/11/2021 העיתון דה-מרקר פרסם כתבה פרי עטו של סגן העורכת הראשית, הכתב מר רותם שטרקמן, אשר תכנה ותכליתה הם פרסום דיווח שאינו אמת ופרסום דברי לשון הרע המוציאים דיבתו של חבר הכנסת דוד אמסלם רעה.

הגדיל לעשות דני קושמרו ב'אולפן שישי' ב-19/11 והקריא את הכתבה, כולל כל ההטעיות, למרות שיכל היה להגיע להקלטות הספייס, ולומר את האמת. שני הגופים לא ביקשו את תגובתו של חה"כ אמסלם, כדי לפגוע בו ולגרום לו לנזק, להכפיש את שמו ולהוציא דיבתו רעה. גם כאשר פורסמו תיקונים והבהרות למיניהם, הם עדיין חטאו לאמת במקרה של חדשות12, ולא הקטינו מהנזק במקרה של דה-מרקר״.

במכתב כתב עו"ד מוטי שמעון: ״נוכח חומרת הדברים, נדרשת מכם, מיידית, התנצלות והכחשה מפורשות ומפורטות בנוסח ובאורח שיוסכמו ועל פי תיאום עם מרשי באמצעותי״.

אמסלם מדגיש: ״נעשה כאן ניסיון מכוער להכפיש את שמי, וכתוצאה מהפקרות וביזיון של עיתון דה מרקר וחדשות12, התקשורת חגגה עלי למעלה מ-5 ימים. הדברים שאמרתי היו ברורים לכולם, ההקלטות הועלו ברשת, אבל אנשי תקשורת חסרי אחריות, מצפון או הגינות בסיסית, בחרו להתעלם מהעובדות ומהאמת, ולשים אותי ללעג וקלס. הברירה היחידה שהותירו בפני היא להשיב מלחמה שערה ולהיאבק על שמי הטוב״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]