ראש עיריית ירושלים חנך רחוב חדש ע"ש הרב משה צבי נריה - 0404
ראש עיריית ירושלים חנך רחוב חדש ע ארנון בוסאני

ראש עיריית ירושלים חנך רחוב חדש ע"ש הרב משה צבי נריה

ראש העיר, משה ליאון, חנך רחוב חדש על שם הרב משה צבי נריה בשכונת חומת שמואל בעיר לצד בני משפחה ובכירי רבני הצינות הדתית.

בטקס החניכה נכחו גם הרב חיים דרוקמן – ראש מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא, הרב אריה שטרן – רבה של ירושלים, הרב שטרנברג – ראש ישיבת הר המור, סגנית ראש העיר – חגית משה, מנכ"ל העירייה – איציק לארי, בנו – הרב נחום נריה, נכדו – הרב יצחק נריה, יהודה פרוידיגר, חיים אפשטיין, יעקב הלפרין, תושבי השכונה ונכבדים נוספים.

הרב נריה נולד ברוסיה הלבנה בכ"א בשבט תרע"ג, 29.1.1913. בגיל 17 עלה לארץ לירושלים לישיבתו של מורו הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל, הרב הראשי האשכנזי הראשון. הרב נריה היה תלמיד חכם גדול, מורה דרך רוחני ב"בני עקיבא", מחנך דגול, מייסד וראש ישיבות ואולפנות בני עקיבא. עוד, כיהן הרב נריה כחבר כנסת מטעם המפד"ל וכעבור שנים, הוענק לו פרס ישראל על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה. בשל השפעתו על עיצוב דמותו של הציבור הדתי לאומי זכה לכינוי "אבי דור הכיפות הסרוגות". הרב נריה נפטר בי"ט בכסלו תשנ"ו, 12.12.1995, לפני 26 שנה, וטקס קריאת הרחוב על שמו מתקיים ערב יום פטירתו לפי לוח השנה העברי.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "הרב משה צבי נריה זצ"ל היה לאות ולמופת בקרב הציבור הישראלי בכלל וציבור הכיפות הסרוגות בפרט. הוא תרם רבות לעיר ירושלים ולמדינת ישראל והיה שותף לעיצוב הציונות הדתית, המשלבת תורה עם חיי המעשה. הנצחתו בירושלים היא המעט שנוכל לעשות לכבודו. אנו מצדיעים לך ולמורשתך"

הרב נחום נריה, בנו של הרב משה צבי נריה זצ"ל אמר באירוע: "בכח באייר תשכז יום שחרור ירושלים אבא בכה בכייה רבה שזכינו לחזור לקודש ולמקדש, מייד עלה לירושלים. בקיץ תשכ"ז החל לעסוק בייסוד ישיבת הכותל, כיום היא נמצאת בתפארה במרכזו של הרובע היהודי. אבא שמח להעלות את ירושלים על ראש שמחתו, ולחגוג את יום ירושלים בשמחה בכ"ח באייר כל שנה ושנה. הוא יצר דור כיפות סרוגות ומגוונות!" בסוף דבריו בירך הרב נחום בהתרגשות ובשם המלכות "בָּרוּךְ אַתָּה ה' אֱלוקינוּ מֶלֶךְ הָעולָם מַצִּיב גְּבוּל אַלְמָנָה".

ארנון בוסאני

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]