פרסום ראשון: המחבל השאיר אחריו צוואה וכתב לבני משפחתו ותלמידיו | לדברי ההסתה והטרור - 0404
פרסום ראשון: המחבל השאיר אחריו צוואה וכתב לבני משפחתו ותלמידיו | לדברי ההסתה והטרור

פרסום ראשון: המחבל השאיר אחריו צוואה וכתב לבני משפחתו ותלמידיו | לדברי ההסתה והטרור

המחבל הנתעב, פאדי מחמוד אבו שח'ידם, שרצח אתמול את אליהו קיי ופצע שלושה יהודים נוספים בפיגוע הקשה בעיר העתיקה בירושלים, השאיר אחריו צוואה לבני משפחתו, תלמידיו ולתושבי ירושלים הערבים. צוואת המחבל מובאת כאן לראשונה בחדשות 0404.

בצוואתו כתב המחבל: "בשם אללה הרחמן והרחום. אני, פאדי מחמוד אבו שח'ידם, כותב את מילותי אלו, כשאני במעלת האושר והנכונות הגבוהות ביותר, בכדי להכתיר שנים של עבודה שקדנית ומתמשכת ובכדי לפגוש את אללה יתעלה. מאז היכו רגלי שורשים במסגד ומאז שהייתי חדור בקוראן ובסונה, הרי שאני חולם על הפגישה הקרובה עם אללה כשהיד. שנות חיי הקודמות לא היו אלא הכנה והתכוננות מבחינה דתית וצבאית לרגע הנכבד והמבורך הזה.

אמי, אחי, אחותי, אשתי, ילדי ובנותי: חי אללה, החיים בצלכם היו עבורי כבוד ורוממות, אולם מה שמצוי אצל אללה מכובד ומרומם ונעלה יותר. עד כמה שתמכתם בי בחיי, הרי שחובתי היתה לגמול לכם בטוב מכך אלא שהנביא שלנו, תפילת האל עליו ושלומו, מסר לנו, כי השהיד משמש מליץ יושר לבני משפחתו. אני מבקש מאללה שאהיה מליץ יושר עבורכם ולאבי עליו השלום. היו סבלניים, הקריבו את עצמכם מתוך תקווה לגמול בעולם הבא, היו איתנים ודעו כי בחרתי בדרך הזו מתוך רצון לרצות את אללה ומתוך [כוונה] לזכות בגן העדן של אללה יתעלה. החיים קצרים והמוצלח ביותר הוא זה שהשקיע אותם באללה והצליח להקריב את נפשו ל[מען] אללה.
אני מצווה עליכם לדבוק בדתו של אללה עד שתפגשו את אללה. דתכם היא בשרכם, דמכם, האקצא שלכם, תפארתכם וגאוותכם".

המחבל, שהיה מורה במקצועו וקיבל משכורת ממנח"י בעיריית ירושלים, כתב גם לתלמידיו: "תלמידי ותלמידותי היקרים והיקרות: [הוא מתאר כיצד סיפר להם את סיפורי האסלאם הקדום] … והיום, אהובי, אני עוזב אתכם בכדי להצטרף אליהם וללכת בדרכם [? – מלה לא ברורה לחלוטין ולהמשיך בדרך הזו, היא דרכם של הנביאים והצדיקים שאינה טועה".

לסיום, ממשיך המחבל ופונה לערבים, תושבי ירושלים: "אללה בחר אתכם כדי לדבוק [מלה לא ברורה] בו ובכדי להגן על הדרך של נביאו, תפילת האל עליו ושלומו. אל תינטשו את הדרך ודעו כי פתרון הבעיות שלכם מתחיל בדבקותכם [מלה לא ברורה] ובג'האד שלכם [האל יתעלה אמר: אלו שעושים ג'האד בשבילנו הרי שננחה אותם בדרכינו]. האחדות שלכם היא באקצא שלכם ובהסרת הבעיות החברתיות והמשפחתיות ובאמצעות קביעת המצפן לכיוונו של המסגד המבורך שלכם".

היום, כזכור נתפסה אשתו של המחבל לאחר שברחה מהארץ ימים לפני הפיגוע, גורשה מירדן שם שהתה ונעצרה במעבר אלנבי על ידי כוחותינו. כוחותינו ממשיכים בחקירה ובחיפוש אחר סייענים למחבל.

מתן פלג, יו"ר תנועת אם תרצו ומאור צמח, יו"ר לך ירושלים: "ככל שמתגלים פרטים נוספים, הולך ומתברר כי הפיגוע השבוע משקף מחדל בטחוני חמור. הצוואה שלו חושפת אותנו לכך שככל הנראה כאיש חינוך הוא ניצל את בית הספר כדי להסית את תלמידיו להסתה קיצונית.

העובדה שעל פי השר לביטחון פנים המחבל היה פעיל חמאס מוכר והסית לאלימות חייבת להדליק נורה אדומה וחייבת להעיר את כל המערכות. כדי למנוע את הפיגוע הבא, המשטרה והשב"כ חייבים לפתוח בחקירה מקיפה ולהבין מה קורה בבתי הספר במזרח ירושלים. הצוואה היא רק קצה הקרחון של הסתה מסוכנת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]