דודי אמסלם התלונן ליו"ר הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו נגד חדשות 12 בעקבות ה"פייק ניוז" נגדו - 0404
דודי אמסלם התלונן ליו עדינה ולמן, דוברות הכנסת

דודי אמסלם התלונן ליו"ר הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו נגד חדשות 12 בעקבות ה"פייק ניוז" נגדו

ח"כ דודי אמסלם שלח הערב (שני) מכתב ליוליה שמאלוב-ברקוביץ', יו"ר הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, ובו דרישה לחקור ולטפל בהפקרות וחוסר אתיקה בחברת החדשות של ערוץ 12, כפי שבאה לידי ביטוי ביום שישי האחרון, בתוכנית "אולפן שישי" בחדשות ערוץ 12.

במהלך כתבה של דני קושמרו, שבה הוא ייחס לח"כ אמסלם שקרים ועלבונות, וזאת כאשר הוא מתבסס לגמרי על כתבה בעיתון "דה מרקר" בה הואשם אמסלם כי קרא "לכלוא שמאלנים במכלאות". לדברי ח"כ אמסלם הדברים לא נאמרו על ידו ושידור הכתבה נעשה "ללא בדיקת העובדות וללא בקשה מצידו לקבל את תגובתי בטרם שידור הכתבה, כפי המקובל".

מאוחר יותר התברר כי הדברים ששודרו אכן לא נאמרו על ידי אמסלם ומדובר למעשה ב"פייק ניוז". בעקבות כך ב"דה מרקר" וערוץ 12 הבהירו כי הדברים לא נאמרו על ידי אמסלם וכי חלה "טעות".

ח"כ אמסלם: "אני רואה מקרה זה בחומרה רבה, ואכן יש בכוונתי לטפל בו באמצעות הערכאות הרלוונטיות. אולם, היות ומדובר בערוץ תקשורת שאמור לעבוד ולהתנהל תחת כללי אתיקה והגינות מקובלים, אני רואה את התנהלותו של מר קושמרו במקרה זה כשערורייתית, פוגענית ולא מקצועית בלשון המעטה.

במסגרת הסמכויות שניתנו לך על פי חוק, תיכנסי לעובי הקורה ותבדקי לעומק את המחדל הביזיוני שחברת החדשות של ערוץ 12 ומר קושמרו התנהלו בו. לעניות דעתי, הם אינם עומדים אפילו בכללי האתיקה המקובלים בעיתון בית ספרי. על חשיבות בדיקת הנושא, כאמור, אין טעם להרחיב. מצפה להתיחסותך ולתשובתך המהירה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]