ח"כ מעוז על חוק הגבלת כהונת רה"מ: "חוק להגבלת העם" - 0404
צילום: ערוץ הכנסת

ח"כ מעוז על חוק הגבלת כהונת רה"מ: "חוק להגבלת העם"

יו"ר נעם, ח"כ אבי מעוז מהציונות הדתית אמר היום (שני) בוועדת הכנסת, כי החוק להגבלת כהונת ראש הממשלה הוא בעצם חוק להגבלת העם.

ח"כ מעוז: "מה שמבוקש פה, זה לא חוק להגבלת ראש ממשלה, זה חוק להגבלת העם", אמר חה"כ מעוז, "אנחנו הולכים להגביל את הרצון של העם, את יכולתו של העם להיות השליט הבלעדי במדינת ישראל. בשיטה הדמוקרטית שלנו, העם הוא הריבון, ולכן נוצרה השיטה הדמוקרטית שאנו מנהלים לפיה את מדינת ישראל מראשית הקמתה.

אני חושב שהחוצפה שיש לממשלה, בהביאה את החוק הזה, היא חוצפה נגד העם. אומרת הגמרא בעקבתא דמשיחא חוצפה יסגי – החוצפה תרבה. אני חושב שחלק מהעניין הזה שהחוצפה תרבה, זה חוצפת הממשלה הנוכחית, היא הולכת ברוב חוצפתה להגביל את רצון העם, אמנם היא ממשלה שקמה באופן חוקי, אך לא באופן דמוקרטי.

יש פה רצון להגביל את העם, החוק נוגד את כל עצם המשטר הדמוקרטי של מדינת ישראל. אנחנו כמחוקקים צריכים להגן על העם מפני רצונה של הממשלה, ולא לדלג על שום שלב, אלא להתנהל ללא קיצורי דרך. אני קורא שלא לאשר את הפטור מחובת ההנחה לחוק".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]