כנרת בראשי, ינון מגל, בועז גולן ורבים אחרים מתנתקים מ-Yes המסרבת לשדר את ערוץ 14 ב-HD. ברדוגו: ״השתקה בררנית״ - 0404
כנרת בראשי, ינון מגל, בועז גולן ורבים אחרים מתנתקים מ-Yes המסרבת לשדר את ערוץ 14 ב-HD. ברדוגו: ״השתקה בררנית״ עכשיו 14

כנרת בראשי, ינון מגל, בועז גולן ורבים אחרים מתנתקים מ-Yes המסרבת לשדר את ערוץ 14 ב-HD. ברדוגו: ״השתקה בררנית״

חרם צרכנים נגד חברת הלווין YES. לקוחות החברה הצופים בערוץ 20 (החל מהשבוע הבא – ערוץ 14), הצטרפו למחאת מגישי הערוץ והודיעו כי יעזבו את חברת YES עקב סירובה לשדר את ערוץ 14 בטכנולוגיית HD.

סירוב חברת YES אינו מובן, שכן, החברה משדרת את ערוצים 11, 12 ו-13 בטכנלוגיית YES, אך בוחרת להתעלם מערוץ 14 (20 עד לשבוע הבא). האם מדובר באג׳נדת שמאל? לא ברור, אך עובדתית, 70 אחוז מלקוחות YES רואים את ערוץ 20 באיכות ירודה. החברה אף מסרבת לשנות את החלטתה וגם את ערוץ 14 (שיחליף את 20 החל מהשבוע הבא – ה-28.11.21)ֿ היא מסרבת לשדר כפי שהיא משדרת את שאר הערוצים. החברה טוענת כי ניתן לראות את הערוץ בטכנלוגייה המדוברת, במידה ויחילפו ממירים, אך אינה מספרת ללקוחות שעם אותם הממירים שהם מחזיקים כיום, ליתר הערוצים היא מספקת את הטכנלוגייה ומתעלמת רק מערוץ 14.

בעקבות הסירוב, פתחו מגישי הערוץ במחאה והודיעו על התנתקנות מחברת YES. המגיש ינון מגל הבהיר כי מי שלא מוכן לשדר אותו באיכות, לא יקבל ממנו תמורה ועזב את החברה. המגיש בועז גולן, בעלי חדשות 0404, הבהיר כי החברה לא תראה ממנו שקל. גולן צירף את החשבון שלו (348 ש״ח בכל חודש) והבהיר כי הרומן נגמר: ״אחרי הרבה שנים, הרומן שלי עם Yes יבוא השבוע לסיומו. מי שמחרים את ערוץ 14 ולא ישדר אותו בטכנולוגיית HD, בניגוד ל-11, 12 ו-13 (אותם הוא משדר ב-HD), לא יראה שקל ממני. קורא לכולם לעזוב את החברה. זה החשבון האחרון שקיבלתי מהם. עכשיו הזמן שנגיש אנחנו להם את החשבון״.

העיתונאית כנרת בראשי כתבה: ״גם אני התנתקתי מ YES. אחרי שנים ארוכות קרוב ל 20 שנה , החלטתי שמי שלא מכבד את הזכות שלי לצפות באיזה ערוץ שאני רוצה באיכות הטובה ביותר לא יקבל ממני אגורה״.

העיתונאי יעקב ברדוגו כתב: ״מי מעוניין להשתיק ולהקטין את קולות הימין הישראלי? מסתבר שחברת yes בחרה לתעדף את ערוצים 11, 12 ו -13 בשידורי HD ולצנזר את ערוץ 14. זו החלטה עיסקית או השתקת ציבור ענק? יועז הנדל שר התקשורת נאלם דום… השתקה בררנית זהה לאכיפה בררנית. חברת yes בחרה להשתיק את ערוץ 14 ולתעדף ייתר ערוצי האקטואליה. חופש הביטוי רק לשמאל – ישראל 2021״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]