שבת המונית ביצהר: מאות משפחות ובני נוער יתארחו ביישוב | צפו בהכנות - 0404
צילום: עזרי טובי

שבת המונית ביצהר: מאות משפחות ובני נוער יתארחו ביישוב | צפו בהכנות

בשעות האחרונות הגיעו מאות אורחים ליישוב יצהר לקראת שבת ולמרות מזג האוויר החורפי, הצוותים בישוב ערוכים לקליטת המונים.

כזכור, בשבועות האחרונים יצא היישוב יצהר בפרסום נרחב המזמין אנשים להתארח ביצהר בשבת הקרובה. ביישוב, שמוזכר לא אחת בכלי התקשורת, החליטו להנגיש את מרחב היישוב ולקרוא להמונים לבוא ולהכיר מקרוב את התושבים. השבת שנבחרה לאירוח ההמוני הינה בשבת הקרובה טז כסליו, פרשת וישלח.

משפחות היישוב, יחד עם בני הנוער, עמלו בתקופה האחרונה להכין את היישוב לקליטת ההמונים ולסייע באירוח וליווי המבקרים הרבים שצפויים להגיע.

ביישוב יצהר מתגוררות כיום כ-300 משפחות, כ-1800 תושבים. ביישוב יש אוירה תורנית ובו ארבע ישיבות ושלושה כוללים ללימוד תורה. במקום ישנם אתרי תיירות רבים כמו "בור הציפורים", "מצפה האלונים" ומספר בריכות מים ומעיינות.

ביישוב, אשר לו תדמית מורכבת לאור הסיקור השלילי בכלי התקשורת של השמאל, החליטו לארח המונים למפגש בלתי אמצעי עם התושבים הרבים והאווירה הייחודית ליישוב יצהר.

בשעה זו בכיכר המרכזית ביישוב פועלת תזמורת, המורכבת מבני היישוב, וכן ליצנים ודמויות המחלקות בלונים לילדים.

במהלך השבת יתקיימו ברחבי יצהר סיורים, שיעורי תורה, תפילות המוניות, וכן פאנלים בנושאים אקטואליים שעל סדר היום. מוסדות הלימוד וסניפי הנוער ביישוב יהפכו לאולמות שינה ואוכל עבור המבקרים, ובמוצאי השבת תתקיים "מלווה מלכה" המונית עם ניגונים וריקודים.

ביצהר מסרו: "בחרנו בשבת פרשת "וישלח" בה מסופר על קניית יעקב אבינו את חלקת השדה בעיר שכם הסמוכה כשבת האירוח ביישובנו כדי לציין את הגעגוע לשכם ולציונו של יוסף הצדיק בעיר. אנו מזמינים את עם ישראל להירשם כבר עכשיו לשבת, להכיר מקרוב ולהנות מנוף יחודי ואוירה שמחה ומגבשת".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]