מול ההרס של הרשות: מבצע ענק של בני נוער לשיקום אתרים ארכיאולוגיים בשומרון - 0404
מול ההרס של הרשות: מבצע ענק של בני נוער לשיקום אתרים ארכיאולוגיים בשומרון תנועת אמונים

מול ההרס של הרשות: מבצע ענק של בני נוער לשיקום אתרים ארכיאולוגיים בשומרון

בשנים האחרונות מתקבלים דיווחים רבים על פגיעות מכוונות ושיטתיות באתרי מורשת יהודיים ברחבי יהודה ושומרון. באזור השומרון נגרסה החומה עתיקה באתר המזבח של יהושע בן נון בהר עיבל, הוקם מסגד ענק בן 4 קומות במבצר החשמונאי "תל ארומה", עבודות בנייה מתבצעות על מתחם קברים מפוארים מתקופת הורדוס בדיר א-דרב, סוחרים ערבים נצפו מוכרים מטבעות מתקופת בית שני וברחבי השומרון כולו מתקבלים דיווחים על פגיעה בעתיקות.

ביוזמת תנועת 'אמונים' בשיתוף פעולה עם מחלקת תיירות שומרון, נפתח מבצע מיוחד במסגרתו מגיעים מאות בני נוער מירושלים, שעלבים, פתח תקוה וממקומות נוספים מרחבי הארץ ומסייעים בשיקום האתרים הארכיאולוגיים ברחבי השומרון. בשבוע האחרון בסיוע ארגון השומר יו"ש הגיעו מאות בני נוער מישיבות ברוכין וחורב לניקוי ושיקום אזור התעשייה ליין העתיק בשומרון "גתות ברקן".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן, פגש את בני הנוער, גם בחפירות בתל חייא באיתמר, וגם בגתות ברקן: "אתרי המורשת והשרידים היהודים המפוארים בשומרון הינם נכס אסטרטגי, ונכס כצאן הברזל לתרבות היהודית, ולתרבות האנושית גם למי שאינם יהודים, השמירה עליהם היא חובה ושליחות של כולנו. מתוך השורשים והעבר כאן אנחנו היום ממשיכים ובונים כאן בשומרון את העתיד. מרגש לראות את בני הנוער משקמים את הגתות בשומרון, גתות שבהם יצרו יהודים יין בשומרון".

יו"ר תנועת אמונים, צבי סוכות: "אנו מודים לתיירות שומרון, לשומר יו"ש ולמאות בני הנוער על שיתוף הפעולה במבצע ניקוי הגתות. באמצעות חשיפת השורשים והעבר המפואר של עמנו בשומרון, עם ישראל והעולם כולו יכירו בחיבור העמוק של העם היהודי לשומרון. מבצע שיקום האתרים הארכיאולוגים בשומרון רק בתחילתו ובחודשים הקרובים צפויים להגיע אלפים נוספים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]