דרישה מראש השב"כ הנכנס: הורה לחקור את רצח דסטאו ביסט - 0404
דרישה מראש השב באדיבות המשפחה

דרישה מראש השב"כ הנכנס: הורה לחקור את רצח דסטאו ביסט

משפחתו של דסטאו ביסט הי"ד שלחה מכתב לראש השב"כ הנכנס, רונן בר, בדרישה להכניס את השב"כ לחקירת רצח אביהם דסטאו ביסט ז"ל. במכתב, שנשלח על ידי עו"ד מארגון חוננו, פירטה המשפחה את המאמצים שנעשו עד כה בנסיון לרתום את השב"כ לחקר הרצח, וביקשה מראש השב"כ "תקן את הפגיעה במשפחת המנוח ובביטחון אזרחי ישראל".

במכתב לראש השב"כ תיארה המשפחה את האירוע במהלכו נרצח אביהם: "הפיגוע בו נרצח אבינו אירע במועד הסמוך למבצע שומר החומות ואירועי פרעות תשפ"א, אשר התחוללו בעצימות גבוהה בערים המעורבות, בעוד השטח בוער ויהודים מהווים מטרה למזימות אלימות ורצח של טרוריסטים אסלמיים. למרבה הצער ועוגמת הנפש, בשל "כשל" חמור במשטרה, לא נחקר האירוע כלל במשך שבוע ימים, האירוע נחקר בעצלתיים ורק לאחר מות המנוח החלה המשטרה בחקירה יסודית. לאחר שאבד זמן רב ויקר באיסוף ראיות מיטבית".

לדברי המשפחה, התקדמות החקירה מתעכבת ומונעת את מעצר הרוצחים: "ככל שהחקירה התקדמה כך התחזק החשד שמדובר באירוע רצח מכוון. במהלך החקירה נעצר חשוד קטין בחשד לרצח המנוח אך שוחרר לאחר כמה ימים בשל קושי בראיות. לאחריו נעצר חשוד נוסף, בגיר, שמעצרו הוארך מספר פעמים בחשד לרצח מכוון של המנוח, אך גם הוא שוחרר בשל קושי בראיות".

בסיום מכתבם, פנו בני המשפחה אל בר בבקשה: "משפחת המנוח פנתה לגורמים מקצועיים ופוליטיים שונים בבקשה שיפעלו לערב את השב"כ, אך למרבה האכזבה ומפח הנפש השב"כ טרם נטל את ניהול החקירה לידיו. לא נותר ברירה אלא לפנות אל כבודו ישירות בבקשה לקחת את ה"משכות" לידיו. פעילות סיכול טרור הינה מתפקידי השב"כ, ונכון להיום, לכל הפחות ברמת החשד, מדובר באירוע תקיפה מכוון כנגד המנוח שהינו יהודי חובש כיפה על ידי בני מיעוטים ללא כל יריבות מוקדמת. אין ספק שקיים כאן לכל הפחות חשד במעשה טרור, ובידי השב"כ קיימים כלי חקירה מקצועיים וסמכותיים רבים אשר אינם בידי המשטרה.

חוסר פיענוח של הרצח והמשך הליכתם חופשי של הרוצחים מהווה פגיעה קשה במשפחת המנוח ובנוסף לכך פגיעה קשה בביטחון אזרחי ישראל. בידך להורות לשב"כ להיכנס לניהול החקירה מה שייתכן שיביא את הרוצחים לדין ויסכל את האפשרות שלהם להמשיך ולפגע".

נזכיר כי דסטאו ביסט הי"ד בן ה-74 נדרס על ידי רוכבי אופניים חשמליים במהלך מבצע שומר החומות. לפי עדויות הנוכחים פגעו בו הרוכבים הערבים בכוונה תחילה, ואף ניסו לחזור ולדרוס את הנוכחים בתחנה, ולאחר מכן נמלטו מהמקום. כשלושה שבועות לאחר מכן נפטר ביסט מפצעיו. עד כה טרם הועמדו הרוצחים לדין.

ממשטרת ישראל נמסר: חקירת האירוע נמשכת כל העת במסגרתה מבוצעות פעולות חקירה רבות ומגוונות תוך שימוש באמצעים ויכולות מתקדמות. המאמץ החקירתי יימשך ככל שיידרש בכדי להגיע לחקר האמת ולנסיבות האירוע.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]