עובד ניקיון בביתו של גנץ חשוד בריגול לטובת איראן - 0404
עובד ניקיון בביתו של גנץ חשוד בריגול לטובת איראן שלמה מור, 0404

עובד ניקיון בביתו של גנץ חשוד בריגול לטובת איראן

הותר היום (חמישי) לפרסום כי אזרח ישראלי נעצר בחשד לריגול לטובת איראן במסגרת עבודתו בביתו של שר הביטחון גנץ. במסגרת פעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל ויאחב"ל בלה״ב 433, החשוד עומרי גורן, אשר הועסק בעבודות משק בית וניקיון בביתו של שר הביטחון, נעצר לחקירה בחודש האחרון.

בחקירה עלה כי עומרי פנה מיוזמתו, ימים ספורים קודם למעצרו, באמצעות רשת חברתית, לגורם המזוהה עם איראן והציע לסייע לו בדרכים שונות, נוכח גישתו לבית השר.

בין היתר, העלה אפשרות כי תועבר לו על-ידי אותו גורם תוכנת נוזקה אשר תאפשר נגישות למחשב המשמש את השר. כוונה זו סוכלה מבעוד מועד לאור מעצרו המהיר של עומרי ובכך נמנע מימוש אפשרות זו.

בנוסף התברר, במהלך החקירה, כי בכדי להוכיח יכולת ורצינות עומרי צילם מספר פריטים במקומות שונים בבית השר, אותם שלח לגורם האמור, ובהם תמונות מחשבים של השר.

משירות הביטחון הכללי נמסר כי נוכח אמצעים ונהלי אבטחת המידע בבית השר, עומרי לא נחשף לחומרים מסווגים, ובהתאם לא היו חומרים כאלו שהועברו ממנו לגורמים עימם יצר קשר.

החקירה התנהלה בידיעת שר הביטחון.

בתום החקירה הוגש על ידי פרקליטות מחוז מרכז לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום המייחס לנאשם עבירת ריגול.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]