שרת החינוך החליטה שלא להעניק את פרס ישראל לפרופ' שקרא לחרם על ישראל - 0404
שרת החינוך החליטה שלא להעניק את פרס ישראל לפרופ' שקרא לחרם על ישראל שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

שרת החינוך החליטה שלא להעניק את פרס ישראל לפרופ' שקרא לחרם על ישראל

בתום סאגה משפטית ולאחר שתמך ב-BDS וקרא לחרם על אוניברסיטת אריאל שבשומרון, החליטה שרת החינוך יפעת שאשא ביטון כי פרופסור עודד גולדרייך לא יקבל את פרס ישראל.

שר החינוך הקודם, יואב גלנט, כבר ביקש בעבר למנוע מגולדרייך את קבלת הפרס אך בשל ערעור שהוגש לבג"ץ הדבר התעכב עד עתה.

שרת החינוך, יפעת שאשא ביטון מסרה: "החלטתי שלא להעניק את פרס ישראל בתחום המתמטיקה וחקר מדעי המחשב לפרופ' גולדרייך שחתם על עצומה הקוראת להחרים את אוני' אריאל. מטרתו העיקרית של הפרס – לעודד יצירה ישראלית, מצוינות ומחקר. קריאה לחרם על מוסדות אקדמיים, חותרת תחת מטרה זו, שכן היא מבקשת לגדוע את היצירה, המגוון וחופש הדעות".

מתנועת "אם תרצו", אשר הובילה את המאבק נגד הענקת פרס ישראל לפרופ' גולדרייך, נמסר: "מצדיעים לשרת החינוך שקיבלה את ההחלטה הנכונה! לאחר מאבק ממושך שלנו יחד עם אלפי ישראלים, מי שיקרא להחרים את ישראל לא יקבל את פרס ישראל! נמשיך לפעול כדי לשמור על שקיפות באקדמיה ולחשוף את המחרימים. יישר כח לשרת החינוך שאשא ביטון".

מארגון זכויות האדם "בצלמו" נמסר: "הבושה עוברת צד. מי שמחרים את ישראל ידע שלא נגיש יותר את הלחי השניה. המחרים יוחרם. קריאה לחרם היא קריאה לאפלייה, קריאה לשנאה ואין לה מקום בחברה מתוקנת ודמוקרטית. מי שמחרים צריך להתבייש לא לקבל פרסים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]