מליאת הכנסת אישרה הקמת ועדה שתדון בחקירת מותו של אהוביה סנדק - 0404
מליאת הכנסת אישרה הקמת ועדה שתדון בחקירת מותו של אהוביה סנדק באדיבות המשפחה

מליאת הכנסת אישרה הקמת ועדה שתדון בחקירת מותו של אהוביה סנדק

מליאת הכנסת אישרה את הצעתו של ח"כ איתמר בן גביר להקים ועדה שתדון בחקירת מותו של הנער אהוביה סנדק ז"ל שהתהפך עם רכבו כתוצאה מניגוח של ניידת משטרה. מאז המקרה הקשה עלו טענות רבות לטיוח המקרה וחקירה רשלנית במטרה לחפות על השוטרים שגרמו לכאורה למות הנער.

חברי כנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה הצביעו בעד ההצעה ברוב קולות של 40 תומכים ובהם נפתלי בנט מול 2 מתנגדים.

ח"כ בן גביר: "יום חשוב מאוד. אמנם רציתי ועדת חקירה פרלמנטרית אבל גם ועדה מיוחדת של הכנסת יכולה לחקור ולבדוק. מודה לאריה דרעי , סמוטריץ, גפני ולוין וגם לניר אורבך ועידית סילמן שפעלו למען הקמת הועדה אצל ח"כ מירב בן ארי שתדון בלב פתוח ונפש חפצה במחדלים והרשלנות".

הציונות הדתית: "מהרגע הראשון, כאשר יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' עוכב באלימות בהגיעו לזירת האירוע, עלו שאלות קשות על כוונות לטיוח והשתקת התנהלות השוטרים שגרמה למותו הטראגי של אהוביה סנדק ז"ל.

פאות וכיפה הן לא סיבה למרדף משטרתי וניגוח כלי רכב שהביא לתוצאות קשות מנשוא.

המקרה חייב להחקר והמשטרה תהיה חייבת להפיק לקחים. משטרה מתפקדת צריכה את אמון הציבור והשתקת עבריינות פנימית זו לא אופציה.

אנו מחזקים את ח"כ בן גביר על דרישתו להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לחקירת מותו של אהוביה סנדק ועל ההסכמה לקיים את הבדיקה בוועדה משותפת של ועדת חוץ וביטחון וביטחון פנים שתוקם לשם כך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]