חסרי בושה: הציעו "תרומה", ביקשו עודף ועקצו קשישים במאות אלפי שקלים   - 0404
חסרי בושה: הציעו אילוסטרציה

חסרי בושה: הציעו "תרומה", ביקשו עודף ועקצו קשישים במאות אלפי שקלים  

בחודשים האחרונים התקבלו במשטרת ישראל מספר תלונות על גניבות מבתי קשישים בערים שונות בארץ ע"י שני חשודים שבתחבולה הצליחו להיכנס לבתי הקורבנות ולגנוב כספים בהיקף של מאות אלפי שקלים.

חקירת המשטרה שהתנהלה בתחנת יבנה, העלתה כי דפוס הפעולה היה זהה בכל המקרים – שני הנאשמים פנו לקשישים מעל לגיל 70 בערים שונות ברחבי הארץ, ולאחר שרכשו את אמונם באמתלה כי ברצונם לתרום כסף לבית הכנסת המקומי, הצליחו להיכנס לבתי הקורבנות, לאתר בתחכום את המיקום בו שמרו את כספם ובהסחת דעתם לגנוב את הכספים.

בחקירה מורכבת ומאומצת הצליחו חוקרי התחנה לאסוף ראיות רבות כנגד הנאשמים לרבות תיעוד "על חם" של חלק מהעבירות. עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, נעצרו בתחילת החודש שני הנאשמים, תושבי חולון בגילאי 33, ומעצרם הוארך בבית המשפט להמשך החקירה. 

עם סיומה של החקירה, הגישה הבוקר שלוחת שפלה בתביעות מרכז, כתב אישום כנגד שני הנאשמים בעבירות של התפרצות לבית מגורים, גניבה וקשירת קשר לביצוע פשע. כמו כן הוגשה בקשה למעצרם עד תום ההליכים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]