ח''כ קרעי: "מדינה שבה נבחרי הציבור תלויים בגחמותיהם של אחרים, איננה מדינה דמוקרטית" - 0404
ח

ח"כ קרעי: "מדינה שבה נבחרי הציבור תלויים בגחמותיהם של אחרים, איננה מדינה דמוקרטית"

ח"כ ד"ר שלמה קרעי, נשא דברים בשדולה לישראל דמוקרטית.

קרעי: "ישנה תחושה מוזרה אך גם חזקה שהשדולה הזו יוצאת לדרך, דווקא בהרכב הזה, כשאנחנו, הליכוד והימין, באופוזיציה. "מי יודע אם לעת כזאת הגענו לאופוזיציה…" לכנסת הגעתי במטרה לקדם נושאים כלכליים חברתיים, שבהם אני עוסק גם היום, רוב הזמן. אבל לא חלף זמן רב, עד שהבנתי כי משהו משובש כאן. המסגרת מעוותת. והפעילות השוטפת חייבת ללכת יד ביד עם המאבק לתיקון המסגרת שבה אנחנו פועלים.

הזדעזעתי להיווכח כי על אף שהעם שולח את האנשים שהוא סומך עליהם לכנסת, הם לא ממש קובעים. יש כלל ידוע ש"שלוחו של אדם כמותו"… לפי זה: העם הוא זה שבעצם יושב בכנסת ומבקש להתוות מדיניות באמצעות שלוחיו ובאים "שועלים קטנים מחבלים כרמים" ולא מאפשרים לשלוחים לבצע את שליחותם.
רבותיי, מדינה שבה נבחרי הציבור תלויים בגחמותיהם של אחרים, איננה מדינה דמוקרטית!

מאז ועד היום, נחשפתי למניעה משפטית, לאחיזה בגרון, לאכיפה בררנית, לאיפה ואיפה, למינויים הכשרים רק כשהם "נכונים", ולדממה מוחלטת כשמדובר במעשים פסולים של מחנה אחד לעומת טירוף חושים כשמדובר במחנה אחר. זה עצוב. עצוב ומדאיג.

יש האומרים, הייתם בשלטון 12 שנה ומה כבר עשיתם וכו'. יש מעט מן הצדק בדברים. אך ממה שאני נחשפתי אליו, ההתערבות הברוטאלית, הדריסה חסרת התרבות של נבחרי הציבור והחלטותיהם, קיבלה תנופה משמעותית ומפחידה בערך משנת 2015, בערך באותו הזמן שבו החלו דיבורים על כך שיש רוב בכנסת לתקן, אבל הלכה למעשה לא היה.

אסור לנו לקבל מצב שבו יועץ משפטי מכהן כאשר הוא מעיד על עצמו שהוחזק בגרון. אי אפשר לעבור בשתיקה על מדיניות של שלטון, שמכפיף את עצמו במודע, להחלטות משפטנים ויועמ"שים. אסור לנו לקבל מצב שבו החלטות הכנסת הן המלצה בלבד, ושאין לנו שום יכולת לשנות החלטות של בית משפט או של יועץ משפטי, מופרכות או מסוכנות ככל שתהיינה.

זו סכנה לדמוקרטיה כאשר המערכת רודפת אחר אנשים מסויימים מאוד, ומוותרת, ממש מתעלמת, מאלו שהיא חפצה ביקרם. מערכת שמחזיקה מאגרי מידע לא חוקיים על שופטים, על מועמדים לשפיטה ועל נבחרי ציבור. מערכת שמשקרת ומטייחת.

השדולה הזו יחד עם חבריי, תכניס משב רוח רענן לסדר היום הציבורי ותכין תכנית עבודה מסודרת להחזרת השלטון לעם. נפעל להחזיר את ישראל לדרך הישר, שבה לצד ערכים דמוקרטיים חשובים ומהותיים, לא שוכחים, לא מתעלמים ולא דורסים את הכרעת הרוב. הם נמצאים כל כך בהכחשה, בדיון לא ענייני, ברק לא ביבי, ובפחד מהעם! עד שכשהגשתי את הבקשה להקמת השדולה הזו, יו"ר הכנסת אישר להקים אותה במשותף עם חברי הכנסת איתן גינזבורג ורם שפע, רק כי המילה דמוקרטית מופיעה בשתי השדולות…

הדמוקרטיה שהם מבקשים איננה הדמוקרטיה שלנו! בדמוקרטיה שלהם יש מקום רק למי שחושב כמותם. מותר ורצוי אצלם לעוות את הכרעת הרוב ולתת למיעוט קטנטן, לא נבחר, לעשות ככל העולה על רוחו. זה עד כדי כך השתרש אצלם בתודעה, שהעם לא קובע, עד שהם בעצמם מנסים לחוקקים חוקים אנטי דמוקרטיים, שארדואן וחמינאי היו רוצים לחוקק אצלם. חוקים שמנסים להחליף את העם, כי הבחירה שלו לא מוצאת חן בעיניהם. להגביל כהונה, לתת כוח בלתי מוגבל לפקיד משפטי להחליף שלטון ולסכל מועמדים, ועוד ועוד…

זו אינה דמוקרטיה, רבותיי!! בדמוקרטיה אמיתית, העם קובע, הוא הריבון, והוא מתנהל חוקית על ידי ערכים דמוקרטיים תוך שמירה על מדינתו היחידה, היהודית, על הרוב היהודי, הצביון היהודי ועל הכרעת הרוב. אנחנו כאן, כדי להחזיר את השלטון לעם. במדינת ישראל הדמוקרטית, העם קובע. גם בסמל של השדולה, דאגנו להדגיש את זה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]