בחר סכין והחליט להמית אזרח או חייל: הורשע המחבל שרצח את הרב שי אוחיון הי"ד - 0404
בחר סכין והחליט להמית אזרח או חייל: הורשע המחבל שרצח את הרב שי אוחיון הי באדיבות המשפחה

בחר סכין והחליט להמית אזרח או חייל: הורשע המחבל שרצח את הרב שי אוחיון הי"ד

בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע היום (שלישי) את המחבל חליל דויכאת ברצח בנסיבות מחמירות של הרב שי אוחיון הי"ד, וכן בעבירות על חוק המאבק בטרור. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את המשפחה כנפגעי עבירה נכח בדיון.

לפי כתב האישום עבד המחבל כפועל בניין באתר בניה בעיר. ביום הפיגוע לקח המחבל סכין בעלת להב באורך 14 ס"מ שהיתה דרך קבע במטבח אתר הבנייה, והחליט להמית באמצעותה אזרח או חייל ישראלים יהודים. זאת, לדבריו, "למען פלסטין, העם הפלסטיני, מסגד אל אקצא ואללה".

המחבל יצא מאתר הבניה וצעד רגלית לצומת, שם הסתובב במשך כשעה בחיפוש אחר קורבן והזדמנות מתאימים. המחבל הבחין ברב שי אוחיון הי"ד, בעל חזות חרדית, שצעד לכיוונו.

"או אז שלף הנאשם את הסכין מכיס מכנסיו ודקר את המנוח שלוש דקירות עמוקות בחזהו". הרב אוחיון קרא לעזרה, אך התמוטט. עובר אורח שהיה במקום הבחין במתרחש וניסה להבריח את המחבל.

רק אז הואיל המחבל להניח לרב אוחיון, שכבר היה במצב אנוש. לפי כתב האישום החזיר המחבל את הסכין המגואלת בדמו של המנוח לכיס מכנסיו והחל להתרחק בהליכה מהמקום "כשהוא אף שוקל אפשרות לדקור באופן דומה ישראלים יהודים נוספים".

דקות ספורות לאחר מכן הצליחו כוחות הביטחון לאתר את המחבל ולהשתלט עליו. הרב אוחיון הי"ד הובהל לבית החולים בילינסון, אולם נקבע מותו אשר נגרם כתוצאה מהדקירות הקטלניות שדקר אותו המחבל.

לפי כתב האישום "גרם הנאשם בכוונה למותו של אדם.. מעשה טרור כהגדרתו.. אשר נעשה מתוך מניע מדיני, דתי, לאומני או אידיאולוגי, במטרה לעורר פחד או בהלה בציבור".

כאמור, שופטי ביהמ"ש המחוזי לוד רות לורך, דבורה עטר ועמי קובו הרשיעו היום את המחבל ברצח בנסיבות מחמירות של הרב אוחיון הי"ד. דיון טיעונים לעונש יתקיים בעוד מספר חודשים.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את בני המשפחה כנפגעי עבירה מסר "המחבל הורשע ברצח של הרב שי אוחיון הי"ד בשל היותו יהודי. הגיע הזמן שנביט במציאות, כיצד הגענו למצב שיהודים נרצחים ברחובות הערים?! מדינת ישראל כמדינה חפצת חיים חייבת להילחם בטרור ובתומכיו בכל דרך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]