ביהמ"ש המחוזי יכריע האם רוצחי יגאל יהושע הי"ד יישארו במעצר - 0404
ביהמ דוברות מג"ב

ביהמ"ש המחוזי יכריע האם רוצחי יגאל יהושע הי"ד יישארו במעצר

היום (שלישי) יתקיים דיון בבית המשפט המחוזי לוד בעניינם של רוצחי יגאל יהושע הי"ד, במהלך הפרעות שהתרחשו בלוד במבצע שומר החומות. מדובר בדיון בשאלת הראיות לכאורה, לצורך הארכת מעצר החשודים עד לתום ההליכים. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו נוכח בדיון.

מדובר בשישה מחבלים החשודים ברצח יהושע הי"ד. לפי כתב האישום המתוקן האירוע התקיים ביו בו נערכה הלוויתו של מוסא חסונה שנהרג מירי בעיר לוד. נכתב כי "הנאשמים חברו יחד במטרה ליידות אבנים לעבר כלי רכב של יהודים במטרה לפגוע בכלי הרכב על יושביהם, ומתוך אדישות לאפשרות לגרימת מותם, והכל מתוך מניע לאומני".

יהושע הי"ד נהג ברכבו באזור בו נאספו המחבלים, וזוהה כיהודי. "או אז יידו הנאשמים בעוצמה ומטווח קצר מספר אבנים לעבר הרכב, במטרה לפגוע ברכב על יושביו ומתוך אדישות לאפשרות לגרימת מותו של המנוח".

האבנים פגעו ברכב. אחת האבנים ניפצה את השמשה האחורית השמאלית ואבן נוספת פגעה בשמשת הרכב השמאלית הקדמית, ניפצה אותה, חדרה אותה ופגעה בעוצמה רבה בראשו של יהושע. בשל הפגיעה הישירה בראשו האט את נסיעתו, תוך שהוא סוטה לצד הנגדי. הנאשמים התקרבו לרכב וזיהו שהנהג פצוע.

יגאל יהושע הצליח בכוחותיו האחרונים לחזור ולנסוע לחניית ביתו, שם "איבד המנוח את ההכרה וזו לא שבה אליו יותר". כתוצאה מפגיעת האבן נגרם ליהושע נזק מוחי חמור, ולאחר שישה ימים נקבע מותו.

לאחר שהמחבלים נוכחו לדעת כי פגעו בנהג הרכב שוחחו ביניהם על העלמת המצלמות בכדי לשבש את החקירה. אחד המחבלים ניתק את מצלמות האבטחה של אולם האירועים הסמוך, והעביר את מכשיר הDVR של המצלמות למחבל אחר.

לאחר מכן המשיכו להשליך אבנים לעבר כלי רכב בהם נסעו יהודים. "במעשיהם גרמו הנאשמים בצוותא חדא ובאדישות למותו של המנוח", נכתב בכתב האישום.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את אחיו של המנוח כנפגע עבירה מסר "כל מי שהיה שותף במעשה האכזרי שהביא לרציחתו של יגאל יהושע הי"ד הוא מחבל ורוצח מסוכן. ברור מאליו שכל עוד מותירים את המחבלים בחיים מקומם היחיד הוא מאחורי סורג ובריח".

כאמור, כעת דן ביהמ"ש המחוזי לוד בהארכת מעצרם של החשודים עד תום ההליכים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]