יו"ר ועדת הכספים: "המשקיעים שמבינים שהמס הולך לעלות מסתערים על רכישת הדירות" - 0404
יו דוברות הכנסת

יו"ר ועדת הכספים: "המשקיעים שמבינים שהמס הולך לעלות מסתערים על רכישת הדירות"

יו"ר ועדת הכספים התייחס בפתח הדיון לדחיית הדיון בחוק להעלאת מס הרכישה על דירה שנייה ואמר כי המשקיעים שמבינים שהמס הולך לעלות, מסתערים על רכישת הדירות, וזה מרחיק את הזוגות הצעירים עוד יותר מהדירה.

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ אלכס קושניר התייחס בפתח הדיון לכך שהוועדה לא החלה היום לדון בחוק להעלאת מס הרכישה על דירה שנייה: "לאור בקשת האופוזיציה לבחון האם ועדת הפנים תדון בחוק, ועדה שאינה רלוונטית לחוק, לא נוכל לדון בו היום. ועדת הכנסת תצטרך לדון בבקשה היום, ולהחליט שוועדת הכספים היא שתדון בו, לאחר מכן המליאה תצטרך לאשר זאת. המשמעות היא שהמשקיעים מבינים שמס הרכישה הולך לעלות, וכולם מסתערים על רכישת הדירות, כך אנחנו עדים להסתערות כזו היום, וזה מרחיק את הזוגות הצעירים עוד יותר מהדירה. אז אינטרסים של מי מייצגים מי שנמצאים באופוזיציה? זה בסדר שיש חילוקי דעות, אבל השאלה את מי מייצגים נציגי האופוזיציה".

ח"כ ינון אזולאי הגיב לדברים: "כנציג האופוזיציה פה, אני לא חושב שה-3 אחוז הללו, הם שיביאו לשינוי, מה שכן זה מכניס כסף למדינה ולאוצר, וכנראה שזה מה שמניע את הצעד".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]