עשרות ערבים ניסו לבצע לינץ' בתלמידי ישבת חומש. יוסי דגן: "ניצלו בנס" - 0404
צילום: ישיבת חומש

עשרות ערבים ניסו לבצע לינץ' בתלמידי ישבת חומש. יוסי דגן: "ניצלו בנס"

עשרות ערבים הגיעו היום (שני) אל סמוך לישיבת חומש ותקפו את תלמידי הישיבה באבנים ואלות. תלמידי הישיבה הזעיקו את כוחות הבטחון וניסו לחלץ חבר שלהם שהגיע לבדו מהצד השני של השער לחומש ונחסם על ידי הפורעים.

מנכל ישיבת חומש שמואל וונדי סיפר על האירוע: "בשעה 11:05, בשעה שתלמידי הישיבה היו עסוקים בלימוד תורה, נכנסו 5 רכבים פלסטינים לעבר הישיבה, בינתיים תלמיד אחר שהיה מחוץ לישיבה והגיע לבדו ניסה להכנס לישיבה אולם נתקל בפלסטינים. הלה ביקש סיוע מתלמידי הישיבה שהגיעו לעזור לו להכנס. ברגע שהתקרבו תלמידי הישיבה, יצאו הפלסטינים מהרכבים התנפלו על תלמידי הישיבה זרקו לעברם אבנים וניסו להכות אותם באלות. תלמידי הישיבה יצרו קשר עם כוחות הבטחון וניסו להרחיק את הפורעים עד להגעת כוחות הבטחון".

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן: "מדובר בסכנה בטחונית חמורה ועל הרשויות לפעול בהתאם. לצערי ההתיישבות כולה ולמעשה מדינת ישראל מתמודדת עם מסע דה לגיטימציה מתוזמר ומתוכנן של ארגוני השמאל הקיצוני שאף לא טורחים להסתיר זאת. ישיבת חומש היא קורבן נוסף של הקמפיין הזה. אולם אנחנו החלטנו לשים לזה סוף. אני קורא לממשלת ישראל ולרשויות החוק לפעול מיידית לעצירת מסע הדה לגיטימציה הזה, ויצירת הפרובוקציות במרחב, זוהי התנהלות שמסכנת את כולנו". (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]