לאחר תקרית אנטישמית והתנכלויות ערבים: סטודנטית יהודיה עזבה את הלימודים במכללת צפת - 0404
לאחר תקרית אנטישמית והתנכלויות ערבים: סטודנטית יהודיה עזבה את הלימודים במכללת צפת

לאחר תקרית אנטישמית והתנכלויות ערבים: סטודנטית יהודיה עזבה את הלימודים במכללת צפת

סטודנטית יהודיה עזבה את לימודיה לאחרונה במכללת צפת לאחר שהייתה יהודיה יחידה בכיתה של 57 ערבים ולאחר התנכלויות רבות שעברה ותקרית אנטישמית ששברה אותה וגרמה לה להחליט על עזיבה.

כתבת ערוץ 20, שיראל ללום, חשפה היום (שני) כי האירוע האחרון שעברה הסטודנטית היהודיה וגרם לה לעזוב היה כתובת אנטישמית שנכתבה על שולחנה של היהודיה וכינתה את היהודים "נאצים".

בתגובה לאירוע נשלח לסטודנטים הערבים בקורס מכתב הדורש מהם להתוודות על המעשה ולספר מי אחראי לו אך איש לא נתפס עד כה. 

מדובר באירוע שמגיע לאחר התנכלויות רבות של ערבים לסטודנטים יהודים במכללה, התנכלויות שלרוב מושתקות. 

בעדויות נוספות לערוץ 20 על הטרדות מצד ערבים במכללה סיפרה סטודנטית במכללה על מקרה אחד בו קבוצת סטודנטים ערבים הקיפו אותה ואת בתה התינוקת תוך קללות והשפולות וזאת רק משום שהיא יהודיה.

סטודנטית נוספת שיתפה כי במהלך פרעות תשפ"א המצב בכיתה התדרדר: "בתקופה בה הסטודנטים הערבים החרימו את השיעורים ירדו המסכות. הם שמו תמונה של שיח ג'ראח בשיעורים כמחאה. סטודנטית אחת העלתה תמונות שלי עם דגל פלסטין ושלחה דגלי פלסטין בקבוצת הכיתה. מאז הקבוצות מופרדות. אותה סטודנטית ערביה פרסמה את המספר שלי ברשתות החברתיות, רשמה שאני חסרת כבוד ושכל הכפר יתקשר אלי. הרגשתי פחד לעלות למכללה באותם ימים, איימו על החיים שלי, התייחסו לדם שלי כאילו הוא מותר שלחו לי איומים אנשי פשע מכפר סכנין התקשרו אלי וקיללו אותי שאני יהודיה מסריחה וצריך לאנוס אותי כל יום.  זה קרה לי רק בגלל שאני יהודיה. הגשתי תלונה אך התיק נסגר".

יש לציין כי בשנים האחרונות נקראת מכללת צפת בהלצה בפי תושבי העיר "המכללה האיסלאמית", זאת לאור אחוז הערבים הגבוה הלומד בה וחששם של יהודים רבים ללמוד במקום בשל השתלטות הערבים.

ממכללת צפת נמסר בתגובה: "המכללה האקדמית צפת רואה בחומרה רבה ביותר את הכיתוב שהסטודנטית הביאה את דבר קיומו לידיעתה, ופועלת לאיתור האחראי לכתיבתו ולמיצוי הדין עמו.

מיד עם היוודע דבר המקרה החמור, פעלה ופועלת המכללה במישורים נוספים, חינוכיים וערכיים, בכללם שיחה של המרצה בקורס עם הסטודנטים הלומדים בו, על מנת לעמוד על חומרת האירוע.

כמו כן ובעקבות המקרה, ראש החוג ונציגות הנהלת המכללה קיימו שיחה אודותיו עם הסטודנטים במסלול, ובמסגרתה הועבר המסר לפיו המכללה לא תאפשר פגיעה מכל סוג שהוא בכל אחד מן הסטודנטים הלומדים בה.

המכללה האקדמית צפת מגנה בכל תוקף כל גילוי של התנהגות פוגענית כנגד כל אדם, מגזר וקבוצה באוכלוסייה באשר הם, ותמשיך לקדם את ערכי הסובלנות, הכרת האחר והחיים המשותפים.

שני המקרים האחרים שהובאו לפנינו אינם מוכרים להנהלת המכללה". (בתמונה: הכתובת שנכתבה על שולחנה של הסטודנטית היהודיה).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]