ועדת הכספים: רוב הסיכויים שבהמשך ישראל תאסור לגמרי שימוש בכלים חד פעמיים - 0404
ועדת הכספים: רוב הסיכויים שבהמשך ישראל תאסור לגמרי שימוש בכלים חד פעמיים חדשות 0404

ועדת הכספים: רוב הסיכויים שבהמשך ישראל תאסור לגמרי שימוש בכלים חד פעמיים

ועדת הכספים החלה לדון במיסוי כלים חד פעמיים. 

יו"ר הוועדה, ח"כ אלכס קושניר, ציין בפתח הדיון: "אני מבקש מהשרה להציג את עמדתה לעניין הכלים החד פעמיים. מקווה שנקיים דיון מקצועי בנושא. ראינו סוגיות שחייבות פתרון במסגרת המס המוצע – כוסות הנייר שמכוסות בפלסטיק, יש גם הרבה שאלות על העובי המוצע של הפלסטיק".

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג: "ישראל מכורה לפלסטיק חד פעמי, בפרט בכלי שולחן, ומזה הגיעה העת להיגמל. התועלת בכלים חד פעמיים היא קצרת טווח. במונחים כלכלים מהווה הנושא כשל שוק, ומקום מאוד נכון להתערבות ממשלתית, שהיא רכה אגב. כלים חד פעמיים הם קצרי חיים מטבעם, והופכים לנזק סביבתי, גורמים לזיהום הים, השטחים הציבוריים, ולנזק משמעותי מאוד בזיהומם".

"באיחוד האירופי בחרו לאסור לחלוטין את השימוש בסוגים רבים של פלסטיק חד פעמי, רוב הסיכויים שגם מדינת ישראל תגיע לשם. בשלב הזה לא בחרנו לאסור. אימוץ הגישה האירופית תביא להפחתה גדולה יותר מהטלת המס, למרות זאת בחרנו בשלב זה בדרך המיסוי, כי אנחנו קשובים למאפייני הביקוש הישראלי. זה המס היחיד בעולם שנועד לא לשלם אותו, המטרה של המס הזה היא להפחית עד להפסיק את השימוש בכלים חד פעמים, כי הם מזיקים וזהמים. המטרה היא לעבור לכלים רב פעמים בצורה הדרגתית".

"אני מבינה את העיתוי, אני מתראיינת הרבה בתקשורת החרדית, המטרה היא לא להפוך את האירוע הזה לאירוע פוליטי. אני פונה אליכם עמיתיי חברי הכנסת, מדובר במהלך חיוני והכרחי לטובת הסביבה והילדים של כולנו. מדובר במהלך שהוא חלק מצעדים שונים ומהלך כולל".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]