עודכנו הוראות הפתיחה באש: נוהל יופעל גם כלפי גנבים ומסיגי גבול - 0404
עודכנו הוראות הפתיחה באש: נוהל יופעל גם כלפי גנבים ומסיגי גבול דובר צה"ל

עודכנו הוראות הפתיחה באש: נוהל יופעל גם כלפי גנבים ומסיגי גבול

דובר צה"ל מעדכן הערב כי בצה"ל הוחלט על שינויים ועדכונים בהוראות הפתיחה באש כך שנוהל פתיחה באש ייפתח גם נגד גנבים ומשיגי גבול.

כנגד מבריחי סמים בגבול הדרומי – הוחלט על הרחבת סל הכלים של חיילי צה"ל להתמודדות עם הברחות בגבול מצרים, ובתוך כך סמכות לבצע שימוש בנשק במרחב המכשול הבטחוני.

מצה"ל נמסר כי הוראות הפתיחה באש מותאמות לתמונת המצב ולאתגרים המבצעיים העדכניים. בשבועות האחרונים פועלים בצה"ל להטמעת השינויים, ונערכות ההתאמות הנדרשות בהכשרות הרלוונטיות, כך שהחיילים יתודרכו מעתה על בסיס ההוראות המעודכנות בהתאם לגזרה המבצעית.

מתנועת אם תרצו, המלווה את צעדת האמהות וממובילות המחאה הציבורית לשינוי הוראות הפתיחה באש, נמסר: "מברכים על השינוי החשוב בהוראות הפתיחה באש, סוף סוף חיילי צה"ל יוכלו לעצור את גניבת הנשקים מבסיסי צה"ל. עם זאת, הדרך עוד ארוכה להשבת ההרתעה: כל עוד חיילנו מופקרים בגבול עזה עם הוראות פתיחה באש שביניהן ובין הגנה על חיי הלוחמים אין שום קשר, הרי שחייהם עדיין בסכנה. כמי שמלווים את צעדת האמהות נמשיך ללחוץ ולקרוא לדרג הצבאי והמדיני לתת לחיילי צה"ל כלים להגן על עצמם!".

מארגון תורת לחימה נמסר: "אנו מברכים על כל צעד של שינוי ותיקון בהוראות המעוותות המבוססות על מוסר שאינו יהודי ופוגעות יומם ולילה בכוחותינו בגבול עזה, ביו"ש, ובבסיסי צה"ל עליהם חיילינו אמורים להגן.

אנו מדגישים, כי לציבור זכות לעיין בהוראות החדשות, שעדיין לא פורסמו מסיבה שאינה ברורה, ולבחון אם הן אכן תוקנו או שמדובר בשינוי קוסמטי ובצעד שנועד לשכך את המחאה הציבורית הצודקת. אנו נגיש עוד הערב על פי חוק בקשת חופש מידע למשרד הבטחון בנושא.

אנו מחזקים את חיילי ומפקדי צה"ל הגיבורים העומדים על משמרתם במסירות נפש. נזכיר, כי הרמטכ"ל כוכבי הבטיח לעם ישראל צבא קטלני ומנצח, ואנו נמשיך לעמוד על המשמר כדי שכך יקרה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]