לאחר איום המתמחים לפתוח שוב בעיצומים: הורוביץ מינה את צוות היישום לקיצור התורנויות - 0404
לאחר איום המתמחים לפתוח שוב בעיצומים: הורוביץ מינה את צוות היישום לקיצור התורנויות מרים אלסטר, פלאש 90

לאחר איום המתמחים לפתוח שוב בעיצומים: הורוביץ מינה את צוות היישום לקיצור התורנויות

שר הבריאות ניצן הורוביץ חתם היום (ראשון) על כתב המינוי לצוות התכנון והיישום של מתווה קיצור תורנויות המתמחים לרפואה. בראשות הצוות יעמוד המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, ד"ר ספי מנדלוביץ.

המינוי הגיע לאחר שהיום שלחו נציגי המתמחים איומים לפיהם הם מתכוונים לפתוח שוב בעיצומים לאור החשש כי הורוביץ לא יעמוד בהסכם שנתחם עימם. שעות ספורות לאחר אזהרת המתמחים הודיע הורוביץ על המינוי לצוות היישום.
 
ממשרד הבריאות נמסר כי המלצות ביניים ליישום המתווה בעשרת בתי החולים בפריפריה, יוגשו עד ליום 31.1.22, ובהמשך גם לגבי יתר בתי החולים ברחבי הארץ.
 
עוד נמסר ממשרד הבריאות כי "צוות היישום יעסוק בטיוב וניתוח הנתונים שעל בסיסם יופעל המתווה, יבחן את המאפיינים הייחודים של ההתמחויות השונות, ויגבש המלצותיו ביחס למכלול ההיבטים, לרבות צרכי האיוש ואופי ההתמחות, ולאור המודלים השונים לקיצור יום העבודה והפחתת מספר התורנויות.
 
כמו כן יבחן הצוות פתרונות נוספים להקלת עומס העבודה של המתמחות והמתמחים לרפואה, ובהם הסתייעות בעוזרות ועוזרי רופא וצוות מזכירות רפואית. מסקנות הצוות יגובשו על ידי כל הגופים המשתתפים בו ויוגשו לשר הבריאות".
 
צוות היישום יורכב מאנשי משרד הבריאות, האוצר והכלכלה, מנהלי בתי חולים, ההסתדרות הרפואית, רופאים מומחים ומתמחים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]